A-tým > Rozhovory

Rozhovor s trenérem

30.07.2019 09:48BK | Tisk | Přejít zpět

Týden před zahájením přípravy přinášíme rozhovor s trenérem Tomášem Greplem. 

Trenére, můžete se ohlédnout za úspěšným vrcholem dnes již minulé sezóny? 

Když se ohlédnu zpátky, jak jsme byli schopni odehrát play-off, tak mě naskočí husí kůže, protože naši hráči nechali na hřišti v každém utkání úplně všechno, a to je pro mě to nejcennější. O to víc je to příjemnější, když se podaří takový těžký play-off zápas vyhrát. Vzpomínky jsou krásné, ale to už je pryč a je potřeba se připravovat na další sezonu.

Překvapilo Vás něco v NBL po třech letech v zahraničí? 

Kooperativa NBL je určitě kvalitnější než před třemi roky, ale stále jsem dění v ní sledoval. Že by mě tedy něco vyloženě překvapilo, to se říct nedá. 

Plánujete zásadní proměnu herního projevu do blížící se další sezóny?

Tým Děčína zůstává v podstatě pohromadě. Poslední otazníky by měly být vyřešeny v řádu dnů. Herní projev bude velmi podobný tomu, čím jsme se snažili prezentovat v play-off zápasech. Chtěl bych hrát ještě kolektivněji a hlavně pokračovat v budování válečnické kultury, která provází tým Děčína dlouhou dobu. 

Kdy začne tým přípravu a jak bude probíhat?

S přípravou začneme 5.srpna kondičními testy. Vláďa Hojka si hráče otestuje, v jakém stavu přijdou po zaslouženém volnu. A postupně se budeme prokousávat srpnovou přípravou, která bude pro kluky velmi náročná. V září se více zaměříme na zápasovou přípravu a všechno bude směřovat k začátku nové sezony. 

Jak moc se tým blíží Vaším představám?

Tým zůstane z drtivé části zachován. Hráči, kteří zahráli vynikající play-off, si jednoznačně řekli o místo v týmu na příští ročník. Já osobně jsem moc rád, že zůstávají i oba cizinci Klint a Lamb, protože jednání nebyla vůbec jednoduchá. Budu se snažit zakomponovat víc do sestavy mladší hráče, kteří dostanou příležitost a bude záležet jenom na nich, jak se s tím poperou. Já si ideálně dovedu představit i jednoho nebo dva zkušené hráče navíc, ale pokud vyjdu z reality, tak tým Děčína je velmi slušně složen a management klubu odvedl výbornou práci. 

Děčín se opět přihlásil i do AAC. Co si od této soutěže slibujete?

S vedením klubu jsme se stoprocentně shodli, že mezinárodní soutěž chceme hrát. AAC je každým rokem kvalitnější a my se těšíme na zápasy proti zahraníčním klubům. 

Avizována byla spolupráce s nově prvoligovým Libercem. Co má tento krok přinést?

V letošním roce, ale i do budoucna, chce BK Děčín více zapojovat mladé hráče. Jednak tím, že kvalita děčínské mládeže každým rokem roste, ale i tím, že první tým mužů chce více zapojovat mladé hráče do sestavy. Věřím, že ti budou chtít chytit každou šanci v KNBL za pačesy, ale hlavní herní vytížení mají dostávat v první lize v Liberci. Budou tam mít roli, jíž v tuto chvíli v KNBL dostat nemohou a trenérský tým se je pokusí dostat na vyšší úroveň. 

Jak si užíváte léto? Kam vyrazíte na dovolenou a dokážete si volna užívat bez basketu? 

Po třech letech strávených v Německu jsem pouze s rodinou. Strávili jsme 10 dní v Chorvatsku s dětma u moře. Po konci minulé sezony jsem od basketu úplně vypnul, protože jsem ho měl opravdu plné zuby a ani jsem si na něj nevzpomněl. Teď se těším, až to znovu vypukne a věřím, že budeme v nové sezone úspěšní.

 

1633x  | BK | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit