A-tým > Rozhovory

Bazy: Už při rozcvičování před derby mi z atmosféry běhal mráz po zádech!

29.10.2014 20:46Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Válečníci dokázali v pondělním severočeském derby zdolat Ústí nad Labem na jeho kurtu 86:74 a připsali si již třetí výhru v řadě. Bitvě o krále severu přihlíželo 1520 diváků a elektrizující atmosféra dodala této bitvě potřebný náboj. O základních stavebních kamenech našeho úspěchu, symbolice „veslovací“ oslavy i důležitosti nepodlehnutí euforii jsme si povídali s křídelníkem Lukášem Bažantem, který proti Pandám zaznamenal 12 bodů včetně dvou trojek.

Bazy, máme za sebou první vítězné derby. Kde hledáš hlavní klíče k našemu úspěchu?
Myslím si, že nejdůležitějším faktorem byla naše dobrá obrana a rychlá hra. Výborně nám fungoval pohyb míče v útoku, z čehož pramenily naše volné střely. Dalším důležitým pozitivem byla velká rotace hráčů a široká lavička, díky které jsme mohli hrát celých 40 minut v rychlém tempu.

Na co jste se před utkáním nejvíce připravovali? Jaké hlavní zbraně Ústí jste chtěli eliminovat?

Hra Ústí je založena hlavně na amerických hráčích, kteří umí hrát velmi dobře 1 na 1. Chtěli jsme si dát velký pozor především na skvělého střelce Jamese Rahona, který je tahounem Ústí, a samozřejmě i na další individuality v ústeckém dresu.

Kdy se podle tebe zápas definitivě zlomil v náš prospěch?

Myslím si, že základ k vítězství jsme položili už v první půli, kdy jsme vedli velkým dvouciferným rozdílem, který jsme však zčásti ztratili. Definitivní zlom nastal ve třetí čtvrtině, kdy jsme dokázali ještě více vystupňovat náš výkon a zvýšili vedení nad 20 bodů. V této části už byla na soupeři vidět únava, jelikož neměl tak širokou rotaci hráčů.

Utkání sledovalo 1520 diváků, početná skupina děčínských tifosi vám vytvořila téměř domácí atmosféru. Jaké to bylo hrát před takovou kulisou?

Bylo to neskutečný!!! Hrát před takovou kulisou si přeje snad každý hráč. Už jen při rozcvičování mi běhal mráz po zádech a nemohl jsem se dočkat toho, až rozhodčí vyhodí míč do vzduchu. Máme prostě ty nejlepší fanoušky a baví nás pro ně hrát.

Co na atmosféru říkali nováčci v děčínském týmu (Jelínek, Tucker, Kroutil), kteří zažili v děčínském dresu svá první derby?

Myslím si, že to byl pro ně skvělý zážitek a že byli nadšení stejně jako já.

Kromě klasické děkovačky jste po zápase přidali i vtipnou scénku s veslováním. Měla nějakou hlubší symboliku? A kdo byl jejím autorem?

Autorem byl podle mého náš kapitán, který je ve vymýšlení podobných kousků opravdu velmi aktivní. Hlavním důvodem bylo pobavit lidi, kteří nás přišli podpořit. A dá se vlastně říci, že i určitá symbolika v tom byla. Jsme jeden tým, na jedné „lodi“ a musíme makat všichni společně, abychom něčeho dosáhli.

Nyní držíme šňůru tří výher v řadě, když kromě Pand jsme zdolali ještě Kolín a Opavu. Je aktuálně v týmu cítit pohoda a výborná atmosféra?

Atmosféra je určitě skvělá, ale nesmíme jí příliš podlehnout a uspokojit se. Je potřeba si tuto pohodu udržet a navázat na tyto zápasy dalšími dobrými výkony. Už v sobotu nás totiž čeká další těžký zápas s USK Praha.

Zdroj: Foto: Roman Valenta 2596x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět