A-tým > Rozhovory

Soky: Zápas 3 byl velice důležitý. Poslední krok je ale vždy nejtěžší!

29.04.2013 16:51Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Válečníci vstupovali do pátečního třetího utkání čtvrtfinálové série s Pardubicemi s vědomím, že v případě výhry získají velice důležitý mečbol. Utkání před téměř vyprodanou a bouřící arénou, navíc pod dohledem televizních kamer, bylo po první půli téměř vyrovnané (45:43). Drtivý nástup do druhé dvacetiminutovky nám však vynesl rozhodující náskok, který jsme si udrželi až do konce zápasu – a po výhře 90:81 jsme se tak ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy. O nepodlehnutí euforii, klíčích k vítězství i produktivitě podkošového dua H-S jsme si povídali právě s autorem 13 bodů Mírou Soukupem.

Soky, zřejmě klíčový Zápas 3 jsme zvládli. Cítil jsi po utkání velkou úlevu?
Úlevu budu cítit po třetím vyhraném zápase. (usměje se) Ale je pravda, že tento zápas byl velice důležitý.

Jaká byla po zápase nálada v šatně? Euforická nebo střídmá právě z toho důvodu, že série ještě není rozhodnutá?
Všichni byli šťastní, ale zároveň si uvědomujeme, že ještě není konec. Poslední krok je vždy nejtěžší.

Po vyrovnané první půli jsme na Beksu zkraje druhé půle vletěli a brzy si vypracovali dvouciferný náskok. Čím jsme svého soka tak jednoznačně přehrávali v této sekvenci hry?
Byli jsme aktivnější a agresivnější. Padlo nám tam pár střel a dostali jsme se do dvouciferného vedení.

Byl ve druhém poločase nějaký moment, kdy jsi měl obavy, že bychom utkání ještě mohli ztratit?

Tým Pardubic je velice silný, takže do poslední chvíle musíte být koncentrovaní. Ale poslední minutu už jsem věřil, že vedení udržíme.

Jaké faktory bys označil za klíčové při naší cestě k vítězství?
Náš obranný doskok a dobrá spolupráce v útoku.

V zápase vás za úspěchem hnala téměř vyprodaná a bouřlivě fandící aréna. Máš z téhle atmosféry velkou radost? Jak moc vám v takto důležitých špílech pomáhá?

Atmosféra v Děčíně je super. V play-off se křičí ještě o něco víc a jsem za to rád, protože nás to žene dopředu.

Společně s top hráčem utkání a tvým podkošovým parťákem Jakubem Houškou jste dohromady zatížili konto soupeře čtyřiceti body. Čemu vaši značnou produkci přičítáš?
Tým Pardubic se musí hodně soustředit na naše excelentní střelce, proto máme pod košem trochu víc místa. A tento zápas se Koubovi hodně vydařil. Musím ho pochválit za jeho skoro bezchybnou střelbu. (úsměv)

Zápas 4 se bude hrát ve středu opět v hale na Dukle, navíc v netradičním čase ve 13:25 a opět před televizními kamerami. Můžou tyhle faktory nějak utkání ovlivnit? S jakými vyhlídkami do něj půjdete?

Určitě ho můžou ovlivnit. Není to standardní čas. Ale do zápasu půjdeme s vůlí ho vyhrát a ukončit sérii už v Pardubicích.

Míra Soukup se chystá rozehrát míč zpoza autové čáry v 1. utkání čtvrtfinále s Pardubicemi  Foto: Luděk Černý - Princip 2883x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět