A-tým > Rozhovory

Šimon Ježek: Je pro mě čest, že jsem se mohl Lotus Slam Dunk Contestu zúčastnit

29.03.2016 13:38Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Hned ve své první sezoně mezi profesionály se křídelník Šimon Ježek představil na Kooperativa NBL All-Star Game v divácky nejsledovanější a nejatraktivnější smečařské soutěži.Do finále se bohužel Šimonovi postoupit nepovedlo, ale i tak byl krátce po skončení prvních dvou (kvalifikačních) kol nadšený a celou soutěž si viditelně užíval. A když interview pokročilo a probíhaly finálové boje, prožíval úžasné kousky v podání Brisona Whitea společně s nabitou ústeckou halou. Prostě premiéra jako hrom za potlesku na otevřené scéně.

Šimone, jaké jsou tvé prvotní dojmy z Lotus Slam Dunk Contestu na letošním ASG?
Je to šílený, já jsem se sem dostal tak trochu náhodou veskrze to, že Pomi (Tomáš Pomikálek, pozn.) není úplně v relativně nejlepším zdravotním stavu a potřebuje trochu pošetřit. Já si to tady hrozně užívám, jsem tu s nejlepšími hráči z celé České republiky.

Je to pro mě samozřejmě čest, hlavně když je to pro mě první profesionální sezona, tak jsem si ani ve snu nepředstavoval, že bych se sem mohl dostat. Dunky jsem rozhodně mohl předvést lepší, moc jsem to nepotrénoval, ale... (na chvíli se odmlčí při jednom z úžasných dunků Brisona Whitea).

Atmosféra je naprosto elektrizující, že.
Je to naprosto skvělý. Brison White tady předvádí neskutečnou skokanskou show. Všichni tady stojí, všichni mají desítky v rukou, takže naživo se na tohle určitě vyplatilo přijít!

Jsou právě Brisonovy kousky ty, které se ti ze všech soupeřů líbil úplně nejvíc?
Určitě! On to, jak je malinkej, vyvažuje tím extrémním výskokem a vynikajícími technickými dispozicemi. Disponuje prostě neskutečnou technikou - a je to vidět.

Už jsi to nakousnul. Jak se ti podařilo zrealizovat tvoje kousky, které jsi měl připravené?
Kdo viděl, tak asi pochopil, že asi úplně ne. Měl jsem tady připraveny nějaké věci, ale hned u prvního pokusu mi to úplně nevyšlo. Chtěl jsem si to nahodit o desku ze dvou a předvést pořádné kladivo.

Nakonec jsem kvůli prchajícímu časovému limitu musel volit jednodušíí obyčejný dunk z jedné oběma nohama, takže bohužel... (opět se na chvíli odmlčí, obdivně zakřičí a zatne vítězně pěsti při další letecké show a zřejmě nejlepším kousku celého podvečera v podání Brisona Whitea).

Když odhlednéme od smečařské soutěže, tak jak se ti líbí a jak si užíváš All-Star Game celkově jako akci?
Jak jsem říkal už na začátku, je pro mě čest být tady mezi nejlepšími hráči a hráčkami z české nejvyšší soutěže. Moc se mi líbí, že Utkání hvězd je také součástí charitativní akce Každý koš pomáhá, je tady plno, atmosféra je skvělá, lidi se baví. Kluci tady předvádějí neskutečný věci. Elhotka (Karolína Elhotová) tady předvedla úžasnou střelbu za tři, takže já si myslím, že se tady opravdu sešla ta špice a diváci určitě dostávají to, za co si zaplatili.

Foto: ČBF/Václav Mudra

2982x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit