A-tým > Rozhovory

J. Krakovič: Doufám, že po přestávce přijde náš restart

28.02.2019 20:20Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Kapitán Válečníků, Jakub Krakovič, je zpět. Svůj návrat na palubovku po zranění kolena absolvoval v zápasech Final four Českého poháru, další minuty pak odehrál v utkání nadstavby v Brně. Reprezentační přestávku strávil se spoluhráči důkladnou přípravou na závěrečnou část sezóny, ve které nabral síly a věří, že pomůže svému týmu k co nejlepší pozici před play-off. • Jak dlouho jste týmu chyběl?
Byly to dva měsíce. Odešel jsem na Mikuláše loňského roku a zpátky jsem byl při prvním domácím derby s Ústím.

• Co se vám vlastně přihodilo?
Podstoupil jsem operaci vnitřního menisku na levé noze. Stalo se mi to při rozcvičování před utkáním v Hradci Králové, při nějakém blbém pohybu. Zápas jsem sice odehrál, ale druhý den to pokračovalo a šel jsem na magnetickou rezonanci. Tam mi řekli, že meniskus je poškozený a zhruba jeho jedna třetina musí pryč. Po dalších deseti dnech jsem už ležel na sále a operovali mě. Po této operaci je reálný návrat zhruba za dva měsíce, což se splnilo.

• Není toto zranění pokračováním kapitánského prokletí v Děčíně?
Snad se to nepředává s kapitánskou páskou (smích). Já si myslím, že tohle bylo důsledkem zranění kotníku na pravé noze. S tímhle zraněním jsem nějakou dobu hrál, než mě v létě operovali, a domnívám se, že jsem přitom podvědomě přetěžoval levou nohu. Všechno je to propojené a když člověk jedné noze ulevuje, druhou přetěžuje.

• Poprvé po operaci jste vyběhl na palubovku, byť to bylo jen na vteřinu, v domácím derby s Ústím. Byla to úleva, že jste zpět?
Určitě. Mám roli kapitána a chci být týmu co nejvíce nápomocný. A když člověk není v tréninkovém procesu a je jen na lavičce, není to ono. Zapojení zpět do zápasů a šance pomoci aktivně spoluhráčům, a nejen se bezmocně se dívat z lavičky, byla veliká úleva. 

• Takže jste už připraven na sto procent?
Ano. A těch čtrnáct dní reprezentační pauzy bylo pro mě osobně to nejlepší, co mohlo být. V pauze byl čas se dostat zpět do kondice, potrénovat a znovu si zvyknout na zátěž. 

• Jak tým Děčína strávil reprezentační přestávku?
Po utkání v Brně následovaly tři dny volna, ve kterých jsme po výsledkových nezdarech potřebovali vypnout. V dalších dnech probíhala už tvrdá příprava, která se skládala především z posilovny, kde jsme nabírali sílu a fyzickou kondici, také jsme hodně běhali. Byla to taková letní příprava v menším. Pořádně jsme si zamakali a doufám, že to teď ukážeme na hřišti.

• Jaké byly ohlasy na náročný tréninkový program? 
Pro mě osobně, a myslím, že mohu mluvit i za kluky, to bylo přínosné. Byl to ideální čas jak se vrátit zpět do kondice, protože v probíhající sezóně na to není čas. Doufám, že to pro nás bude takový restart, snad nám to pomůže i po psychické stránce a začneme zase od základů. Vrátíme se k silové a fyzické hře a budeme připraveni a natěšeni na zbytek sezóny.  

• Čím to, že poslední utkání se Válečníkům nepovedla?
Myslím si, že zápas s Ústím na závěr základní části se musel líbit. Byl bojovný, přišla tři prodloužení a rozhodovaly v něm detaily. V koncovce bylo Ústí trochu šťastnější, ale to zkrátka ke sportu patří. Následoval v rychlém sledu druhý duel s Ústím, který jsme ztratili o jediný bod a bohužel na nás padla deka. To se pak přeneslo i do Final four Českého poháru, kde jsme nebyli psychicky odolní a naše nepohoda se ještě prohloubila. Vše pak vyvrcholilo v duelu s Brnem, kde jsme nepředváděli sebevědomou hru. Ale porážky, stejně jako výhry, zkrátka ke sportu patří. Asi žádný tým neumí hrát čtyřicet minut koncentrovaně a bez výpadků. A stejné je to v sezóně, kdy zkrátka propady ve formě přicházejí. Teď ale musíme ukázat, když jsme čtrnáct dní odváděli na tréninku dobrou práci, že máme na to začít zase vyhrávat a jít do play-off co z nejlepší pozice. A proto uděláme maximum! 

• Není tedy důvod k panice?
Určitě ne. My si přece nemůžeme teď říct, že všechno je špatně. V průběhu sezóny jsme určitě ukazovali, že náš tým má sílu, je kvalitní a nebezpečný. Teď sice přišel propad, ale věřím tomu, že se s tím dokážeme poprat a opět budeme bodovat.

• První šanci na bodový zisk budete mít už tuto sobotu v Opavě.
Je to loňský vicemistr a každý k tomuto celku chová respekt. Sice ho trápila zranění, ale nyní se dává zdravotně do kupy, už nehraje také ligu mistrů, takže uvidíme, co nás bude čekat. Každopádně do Opavy jedeme vyhrát. 

• Jaký máte návod na výhru?
Opava je velmi nebezpečná především svou týmovou souhrou, tým je delší dobu pospolu a dobře si rozumí. Její další silnou zbraní je střelba z delší vzdálenosti, kdy každý její hráč využije každou volnou pozici ke střelbě. Takže musíme začít dobře a agresivně v obraně, což se pak odrazí i v našem útoku. V defenzívě musíme být konzistentní a nedovolit soupeři jednoduché skórování. Pokud chceme uspět, a to nejen v Opavě, musíme být lepší v obraně, protože od toho se odvíjí naše hra.

1109x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit