A-tým > Rozhovory

Kouba po „dvojitém“ zářezu proti Bekse: Oba zápasy rozhodovaly maličkosti

26.02.2015 15:45Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Válečníci po úspěchu v semifinále Hyundai F-4 Českého poháru zdolali Pardubice i v KNBL. Od svého soka v obou kláních inkasovali shodně pouhých 59 bodů, naopak sami jich v poháru nastříleli 64 a při středeční ligové výhře pak 72. A děčínský kapitán J-Houška neskrýval po utkání úlevu, jak se tým dokázal vypořádat s nevydařeným finále proti Orlům.„Jsme opravdu rádi, že jsme vyhráli, protože jsme teďka měli po poháru takový těžký dny, kdy do nás byly vkládány velké naděje. Když potkáváte spoustu lidí a všichni vám říkají: Co se stalo? A vy máte vysvětlovat, co se stalo, a pořád je to dokola. A říkáte jim, že tohle už je liga, že to není pohár, že se na ni chceme soustředit a že už je to za náma,“vyzdvihl kapitán charakter děčínské ekipy, jak se dokázala oklepat z finálové porážky o 33 bodů s Prostějovem.

„Tak jsem rád, že se nám povedlo to, co jsme chtěli. My jsme ukázali, že teďka už je zase liga, že jsme zpátky v ní a že umí hrát dobrej basket, což jsme potvrdili. Dobře jsme bránili, hráli jsme celkem fajn, i když to procento střelby zase nebylo vysoké, byl to úpornej basket, jako to s Pardubicemi je. Je to dobrý, je to fyzický a baví to nás i Pardubice, je to vidět,“ zhodnotil náročnost klání 207 vysoký centr.

Chomutovský odchovanec také přiznal, že dva mače ve dvou dnech v Hyudai F-4 ČP s Beksou a Orly byly fyzicky velmi náročné. „Rozhodují tam maličkosti, které v tom basketu jsou, a já jsem moc rád, že jsme kromě jedné porážky s Nymburkem udrželi domácí neporazitelnost, protože si říkáme, že je dobrý, že doma vyhráváme a musíme to potvrzovat dál. Bylo to po poháru dneska náročné i fyzicky - a bylo to na nás možná trošičku vidět, ale myslím si, že jsme to zvládli, jak jsme chtěli.“ Jak Kouba zmínil, děčínští hráčí si výhrou zlepšili domácí bilanci již na 16:1!

Válečníci proti Sandersovi a spol. před poslední čtvrtinou vedli pětibodovým rozdílem, ale pěti punkty na startu kvartálu čtvrtého získali dvouciferný náskok, když na 58:48 zvyšoval trojkou právě Muž zápasu J-Houška (celkově nasázel 16 bodů a přihodil ještě 9 doskoků a 5 získaných faulů), ale za definitivně zlomový tento moment ještě nepovažoval.

„Nevím, tam jsme šli na dvouciferný rozdíl, ale ty body jsou všechny důležitý. Já to neberu tak, jestli to rozhodlo nebo ne. Určitě ta trojka byla důležitá v tu chvíli, kdy jsme se ještě trošičku víc nakopli a šli do dvouciferného vedení. Ale stejně důležitý byly trojky Luboše Strii a Tonyho (Tuckera), když jsme to potřebovali.“

Za jisté play-off specifikum se dá považovat, že svěřenci kouče Budínského se s Východočechy střetli podruhé během pouhých šesti dnů. „Já si myslím, že týmy věděly, co od sebe mají čekat - když jsi hrál skoro předevčírem, tak víš, s čím přijedou Pardubice a co budeme hrát my. Bylo to na těch fyzických kontaktech a maličkostech, kdo udělá jakou chybu.“

A právě menší počet chyb a přesnější muška byly podle milovníka Kofoly a skupiny Divoký Bill rozhodujícími elementy v závěrečné periodě. „Ty chyby v tom zápase prostě rozhodovaly. Jako Pardubice neuhlídaly Luboše (Striu), tak my jsme taky párkrát udělali nějakou chybu. My jsme jich možná udělali o něco míň a měli taky větší procento právě po těch chybách. Ale byly to opravdu maličkosti, které rozhodují.“

Po výhře nad JIPem srovnali Děčínští letošní zápasovou bilanci s tímto sokem na 2:2 a při případné stejné procentuální úspěšnosti pro ně navíc hraje lepší vzájemné skore! Válečníci nyní cestují v dalších dvou zápasech do Ostravy a do Svitav, které letos zatím ve všech případech porazili. Naváží na své úspěchy a přidají čtvrté zářezy na pažbě, čímž by se ještě více přiblížili vytoužené druhé příčce?

Zdroj: Foto: Roman Valenta

2705x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit