A-tým > Rozhovory

Kouč B.: Utkání proti trojlístku medailistů budou mimořádnou porcí zábavy!

25.11.2014 09:42Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Během pouhých šesti dnů tři exponované zápasy, takový „luxus“ si fans Válečníků užijí v zápasech proti Prostějovu, Nymburku a Opavě. V čem je největší síla Orlů a jak se na týmu podepsaly změny v kádru? Jak bude vypadat finální dvanáctka nymburského obhájce titulu? A díky čemu bude Opava ještě namotivovanější? Celou řadu těchto otázek jsme se pokusili rozklíčovat s kormidelníkem děčínské družiny Pavlem Budínským.

„V posledním listopadovém týdnu připravil los pro naše fanoušky výjimečnou příležitost navštívit v šesti dnech tři velmi atraktivní utkání proti veletěžkým soupeřům. Vždyť do Děčína přijede Nymburk, Prostějov a Opava, tedy týmy, které obsadily v loňské sezoně medailové pozice! To je z mého pohledu naprosto mimořádná porce zábavy, kterou lze pro milovníka basketbalu v Děčíně připravit!“ těší se děčínský kouč na třaskavé bitvy před domácím publikem. 

Čtyřicetiletý kouč shrnul hlavní zbraně nájezdníků z Hané. „Jako první se ve středu představí stříbrný Prostějov. Známé tváře, nové tváře, stejné ambice, velká kvalita hry, umění hrát těžké zápasy. To je vizitka soupeře, jenž porazil Nymburk! Na úvod ostrý start,“ varuje před sebemenším podceněním týmu, který je sice doma stejně jako Děčín neporažený, ale při venkovních zápasech odcházeli jeho hráči z kurtu již čtyřikrát se svěšenými hlavami. 

O síle nymburské družiny není sebemenších pochyb. Neznámou do rovnice, kterou však ex-reprezentační lodivod neumí zatím rozklíčovat, je, jakou sestavu ze své široké rotace jeho protějšek vlastně zvolí. „Po čtvrtku přichází velký pátek! Přijíždí mistr. Otázka před vzájemným utkáním bude, v jakém složení soupeř nastoupí, zda-li ponechá odpočívat vytěžované hráče či nastoupí v kompletní sestavě. To ukáže až samotné utkání.“ 

Trojlístek zápasů uzavřeme v pondělí proti Slezanům. „V televizním utkání přivítáme Opavu, která se herně i zdravotně konsolidovala a stoupá tabulkou vzhůru. Letos jsme zahájili naše vzájemné souboje výhrou v Opavě, tudíž očekávám velmi namotivovaného soupeře,“ rozkryl Budínský plusový aspekt, který podpoří touhu Slezanů „vyloupit“ děčínskou arénu. 

Pavel Budínský, který na děčínské lavičce točí již svou desátou sezonu, tuší, že pro úspěch budou jeho svěřenci muset ve všech případech hrát na hranici svých možností. „Je myslím nad slunce jasné, že nás čeká skutečně těžká prověrka, kdy si každý člen našeho týmu bude muset pořádně zavázat kecky a být připraven odevzdat maximální výkon. Čeká nás minimálně 120 minut dřiny a tvrdé práce.“ 

„Jako stavební kámen ve všech utkáních budeme potřebovat fungující a účinnou obranu, kterou musí podpořit kvalitní a produktivní útok,“ vypichuje rodák z Jičína hlavní klíče k úspěchu, respektive úspěchům. 

„Na tento trojboj zvu všechny naše fans a věřím, že nám svými hlasivkami pomůžou získat nejeden skalp zvučných soupeřů,“ věří „Buďa“ v opět bouřlivou podporu skvělých válečnických tifosi!
2960x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit