A-tým > Rozhovory

Tomáš Pomikálek: Přivítání v Děčíně? Tohle je v České republice unikátní!

25.10.2015 22:16Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Vydařenou obnovenou premiéru v dresu Válečníků si proti Jindřichovu Hradci užil křídelník Tomáš Pomikálek, jenž se hned po svém návratu stal top skórerem děčínské družiny.Hráč přezdívaný Pomi se na sever Čech vrátil po třech sezonách strávených v dresu Nymburka. Svou premiéru ve (staro)novém dresu orámoval za necelých 24 minut na kurtu 17 body, 7 doskoky (z toho 6 útočných), třemi úspěšnými trojkami z pěti pokusů, oběma proměněnými šestkami i efektními dunky – a navrch byl ještě vyhlášen Mužem Zápasu!

„Já vždycky říkám, že nejdůležitější je to, co je na konci jako výsledek. Ale myslím si, že dneska jsme asi všichni cítili, že jsme se na to opravdu museli nadřít. Chtěli jsme si určitě dát pozor na útočný doskok Jindřichova Hradce, protože i v loňském roce to byl nejlépe útočně doskakující tým, takže to pořád platí. Bohužel se nám to úplně nepodařilo, takže z toho hodně těžili, měli druhé střely,“ měl 200 vysoký křídelník radost z výhry, ale zároveň ocenil kvality Jihočechů na útočném doskoku, který je dlouhodobě jejich velkou předností.

„V prvním poločase jsme měli docela dost otevřených střel, které bohužel nepadly. Ale říkali jsme si, že ve druhém poločase musíme dál střílet, že ty střely padnou. A díky bohu padly. A i přes to, že na konci se to ještě možná lehce zdramatizovalo, tak nakonec jsme to udrželi v náš prospěch,“ dodal Pomi k hodnocení vítězného zápasu.

Se svým osobním výkonem byl trojnásobný český mistr spokojený, ale nechtěl ho příliš přeceňovat. „Určitě jsem spokojenej, ale zase bych z toho nechtěl dělat nějakej úžas nebo obrovskou slávu. Je to první zápas, ta sezona je pořád ještě dlouhá.“

Zároveň přiznal, že aklimatizace byla jednodušší, jelikož se vracel do známého prostředí. „Musím říct, že byla dobrá. Je to návrat, přece jenom to tady znám. Návrat známých tváří, takže si myslím, že to všechno proběhlo úplně bez problémů.“

Již při představování obou celků a jeho prvním vběhnutí na kurt se dočkal velkých ovací válečnických tifosi. To stejné se opakovalo i při jeho trefách a obzvlášť při jeho oblíbené disciplíně, smečích. A po zápase se stal pro fanoušky hlavní „atrakcí“, když si s ním lidé přišli plácnout, poblahopřát mu či se s ním vyfotit.

„Neuvěřitelný! Jak jsem psal už do předzápasového rozhovoru, tohle je prostě v České republice unikátní,“ popsal spokojeně vřelé přijetí od děčínských fanoušků, kterého se mu dostalo.

Člen širšího reprezentačního kádru se paradoxně s Lions potkal podruhé během pouhých čtyř dnů. Vnímal tento fakt nějak specificky? „Už trenér Forejt se mě ptal v Jindřichově Hradci, jestli s nimi budu hrát i dnes, tak jsem říkal, že budu. Ale další tým, proti kterému budou hrát, tak tam už nebudu,“ uzavřel Pomi s úsměvem.

Foto: Luděk Černý (Princip)

3356x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit