A-tým > Rozhovory

Patrick-P: Chceme všem dokázat, že máme na víc. S našimi fanoušky v zádech to určitě dokážeme!

25.01.2013 10:51Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Jednou z největších předsezonních děčínských posil byl point guard a trojkový bombarďák Patrick Pope, který posílil Válečníky ze sousedního Chomutova. Do děčínského kádru rychle zapadnul a společně se zkušeným Ellem Sandersem vytvořili úderné rozehrávačské duo. Své angažmá si i přes různé strasti nemůže Patrick vynachválit. Nejvíce se mu však stýská po přítelkyni, která již musela odcestovat domů: „Byl jsem moc rád, že tu se mnou mohla být, a tak mě potom dost rozesmutnilo, že musela zase odletět,“ zmiňuje v interviewu pro děčínský web Patrick.

Patricku, vraťme se nejprve ještě k poslednímu utkání s Ústím. V něm jsme se soupeři dlouho nemohli utrhnout na větší bodový rozdíl. Proč?

Řekl bych, že proti Ústí se nám prostě nedařilo střelecky. Mnoho střel skončilo neúspěšně. Zato jsme ale spolehlivě bránili - a to nám pomohlo zápas vyhrát i navzdory té špatné střelecké bilanci.

Kdy jsme utkání definitivně zlomili ve svůj prospěch?

Podle mě rozhodla poslední čtvrtina, kdy se konecně několik střel ujalo a skončily košem. Mohli jsme se spolehnout na pevnou obranu a konečně také na střely, díky kterým jsme mohli soupeři bodově poodskočit.

V tabulce se aktuálně nacházíme na děleném 5. místě s bilancí 12 výher a 10 porážek. Odpovídá podle tebe umístění kvalitě našeho současného kádru?

Tým má na mnohem více, což je také naším plánem. Chceme to všem dokázat. Zažíváme docela bláznivou sezonu a musíme se vypořádávat s mnoha překážkami - a to jak na palubovce, tak i mimo ni.

Ty osobně dosahuješ průměru 12,6 bodu na utkání a tvá úspěšnost trojek je 38,1%. Jak jsi s těmito čísly spokojený?

To nejsem, protože umím dosáhnout lepších čísel. To ale neznamená, že teď začnu daleko víc střílet a zkoušet to snad ze všech pozic. Cítím, že když si střelu dobře připravím a zvýším svou úspěšnost, pak budu samozřejmě sbírat víc bodů. Chci jednoduše pomáhat týmu vyhrávat!

Který zápas bys vypíchnul jako nejvydařenější – nejprve z týmového a pak i z osobního hlediska?

Tak to je jednoduchý! Domácí klání s Nymburkem. Atmosféra byla jako kdyby se hrálo play-off, a tým jasně ukázal, kam až sahají jeho kvality. Tenhle zápas byl tím nejvydařenějším jak z hlediska týmového, tak i osobního.

Jaký vztah máš s koučem Pavlem Budínským? Je hodně odlišný v přístupu k basketu i hráčům než třeba chomutovský Tomáš Eisner, pod kterým jsi nastupoval loni?

S koučem mám velmi dobrý vztah a postupem času je to lepší a lepší, protože mu více a více rozumím. Rozumím mu jako trenérovi a vím, co ode mě vyžaduje. Je to přirozený proces a snad to bude takto dobře pokračovat. Abych řekl pravdu, s Tomášem Eisnerem to tak dobře nešlo. Myslím, že za tím stála jazyková bariéra. On neumí anglicky a já zase neumím česky, takže bylo složité vytvořit si mezi sebou nějaký vztah. Pokud jde o přístup k basketu a hráčům, kouč Budínský chce vyhrávat a snaží se ze svých svěřenců dostat vždy to nejlepší.

Jaké největší rozdíly bys našel mezi působením v Chomutově a právě v děčínském celku?

Největším rozdílem jsou očekávání obou klubů a fanoušci. Lidé v Děčíně mají o basket zájem a chtějí vidět svůj tým vyhrávat. To je něco skvělého! Rozhodně preferuju právě toto! Nikdy není dobré, když prohrajete utkání a lidi to vlastně ani nezajímá.

Ještě k děčínským tifosi. Před sezonou jsi řekl, že jsi o nich slyšel úžasné věci. Potvrdily se ti tedy s odstupem času tyto predikce?

Je to ještě lepší, než jsem si představoval a než mi bylo popisováno! Je obrovský rozdíl, když hrajete ligové utkání tady v Děčíně a pak kdekoliv jinde. Zdejší podpora fanoušků je něco neuvěřitelného a mám opravdu radost, že mohu nastupovat před tak báječným publikem.

Děčín letos postihly velmi nepříjemné a nečekané finančí potíže. Zažil jsi již podobnou situaci během své kariéry?

Je rozhodně nepříjemné, když taková situace nastane, protože očekávate, že dostanete zaplaceno tak, jak to stojí ve smlouvě. Ve Španělsku jsem zažil ještě něco horšího, a tak mě dost zklamalo, když jsem se o našich finančních potížích dozvěděl.

Všiml jsem si také, že za tebou do Děčína přiletěla tvá přítelkyně. Jak se jí líbí město, památky a třeba i vyhlášená česká kuchyně? Co jí nejvíce nadchlo?

Byl jsem moc rád, že tu se mnou mohla být, a tak mě potom dost rozesmutnilo, že musela zase odletět. Během svého pobytu si to tu zamilovala a řekla, že si to tady náramně užila. Chodili jsme do restaurací a trávili jsme spolu čas tady v Děčíně, v Ústí a také v Praze - a dobře jsme se bavili. Řekl bych, že nejvíce ji nadchly domácí zápasy a památky v Praze. A také jedna brazilská restaurace, do které jsme zavítali.Patrick obchází v zápase s Ústím Štefana Ličartovského

Foto: Roman Valenta 3206x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit