A-tým > Rozhovory

Válečníci na ME U20

24.07.2018 20:18BK | Tisk | Přejít zpět

Dva hráči z kádru Válečníků reprezentovali ČR na mistrovství Evropy do 20 let divize B v bulharské Sofii. Přinášíme dvojrozhovor s oběma mladíky.Tým ČR U20 hrál v uplynulých třech letech elitní divizi A, z nichž první dva roky zaznamenali svěřenci trenéra Czudka velký úspěch v podobě 6., respektive 7.místa. Vloni však 15.místem sestopili do divize B a letošním cílem bylo postoupit zpět mezi 16 nejlepších celků kontinentu. Postup z druhého místa základní skupiny s jedinou porážkou od Ruska znamenal pro čtvrtfinále ambiciózního soupeře Polsko, které v klíčovém duelu zvítězilo nad Lvíčaty 91:70. V bojích o další umístění pak Češi porazili Bulharsko 60:53 a v souboji o páté místo podlehli Finsku 72:87. Turnaj nakonec vyhrál čtvrtfinálový přemožitel našich Polsko, když ve finále porazil Slovinsko. Třetí postupové místo vybojovali Lotyši, kteří v zápase o 3.místo porazili Rusko.

David Žikla přestupuje do Děčína z USK Praha, ale v žákovských letech už za Děčín hrál pod trenéry Rousem a Landou. V loňském ročníku nakukoval do NBL a hrál stabilně 1.ligu v dresu pražských Sov. Na turnaji byl osovým hráčem týmu trenérů Sokolovského a Smažáka, hrál průměrně 23 minut (3.v týmu), dával 7,5 bodu (5.) a doskakoval 5,3 míče (2.). V blížící se sezóně bude stabilním členem kádru A-týmu a hostovat bude do prvoligových Litoměřic, jimiž rovněž prošel v žákovských letech.

Jan Karlovský je odchovancem Chomutova, byl jedním z mladších hráčů (ročník 1999) a už vloni byl na děčínské soupisce. Odbyl si i premiérové starty, když nastoupil ve válečnickém dresu ve třech ligových a jednom pohárovém utkání. Jeho prioritou byla vloni extraliga juniorů v dresu Litoměřic, kde působil i v 1.lize mužů a tam bude jeho priorita i nadále. Honzu čeká v nadcházejícím roce maturita v Chomutově, jeho role tak bude vycházet z možností účasti v tréninkovém procesu a dalším rozvoji.

Jak hodnotíte účast týmu na ME U20 v Sofii? A jak jste spokojení s konečným 6.místem?    
DŽ: "Základní skupina až na zaváhání s Ruskem dopadla, tak jak jsem si přál. Ve čtvrtfinále jsme nastoupili proti Polsku, které nás převyšovalo jak výškově, tak i váhově. V boji o 5. - 8. místo jsme narazili na domácí Bulharsko a díky naší velmi dobré obraně se nám podařilo zvítězit. V posledním zápase o 5. místo nás čekali Finové, ti nás přehráli na doskoku a úspěšnosti střelby z dlouhé vzdálenosti... S konečným 6. místem nejsem rozhodně spokojen."
JK: "Myslím, že jsme rozhodně neudělali ostudu, ale přijeli jsme s jasným cílem postoupit do divize A, a to se nepovedlo. Nemůžeme tedy být spokojeni."

Co rozhodlo klíčové utkání s Polskem? Ve druhém poločasu jste se na soupeře po nepovedeném začátku dotáhli...  
DŽ: "Kromě výškové i váhové převahy Poláků jsme nedokázali naši hru přizpůsobit jejich tvrdosti a agresivitě."
JK: "Největší chyba byla, že jsme neubránili nejlepší hráče soupeře (č.1 Kolenda a č.12 Bogucki). Po poločase jsme začali věřit v obrat a bojovat. Pak nás ale srazili čtyřmi trojkami v řadě." 

Jaké byly Vaše role a jak jste byli spokojení se svými individuálními výkony?    
DŽ: "Myslím si, že je vždy co zlepšovat. Některé zápasy byly povedené (například s Nizozemskem či Polskem), jiné oproti tomu vyloženě nevyšly, jako třeba zápas s Ruskem."
JK: "Moje role byla jasná - byl jsem náhradník za ostatní pivoty... Se svým bodovým průměrem jsem spokojený."

Stihli jste sledovat i divizi A? Co říkáte na úroveň obou turnajů?    
DŽ: "Ve volném čase jsme některé utkání zhlédl. V divizi A hrajou nejlepší hráči Evropy našich ročníků a někteří z nich hrají i v pohárových týmech..."
JK: "Divizi A jsem sledoval pouze výsledky a konečně pořadí. Porovnání kvality tedy nechám na jiných."

Co jste říkali na organizační stránku turnaje?    
DŽ: "Organizace tohoto turnaje byla celkem dobrá, ale měla i své rezervy... Přišlo mi, že hlavně v informacích jednotlivých týmů."
JK: "Z mého pohledu samo město o sobě nebylo žádná sláva, program jsme žádný neměli, haly byly tři a každá něčím jiná, fanoušci na zápasy moc nechodili kromě domácích zápasů s Bulharska."

Jaký je Váš program na následující dny a jak se těšíte na letní přípravu v Děčíně?
DŽ: "Pár dní budu mít úplný odpočinek pro regeneraci, ale pak hned bude následovat individuální příprava, abych byl v co nejlepší kondici na letní přípravu v Děčíně, na níž už se moc těším "
JK: "U mě následuje pár dní odpočinku a potom příprava na Děčín... Na letní přípravu se snad nedá těšit, protože pro každého sportovce je to nejtěžší část sezóny, ale určitě se budu snažit, aby to dopadlo co nejlépe."

Děkujeme za rozhovor a přejeme rychlé nabrání sil do nové sezóny!

2363x  | BK | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit