A-tým > Rozhovory

T-Vyoral o svých začátcích, spokojenosti v Děčíně, spolupráci s Matejem i pohodové aklimatizaci

23.09.2013 15:37Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Jednou z letních posil Válečníků je dvacetiletý talentovaný rozehrávač či menší křídlo Tomáš Vyoral. Loňskou sezonu strávil tento 190 vysoký plejer v Kolíně, kde točil v průměru 12,4 minuty, během nichž střílel tři body na zápas. Po skončení loňského ročníku ho oslovil Děčín a milovník pizzy a svíčkové se tak přesunul po proudu řeky Labe za svou novou výzvou.

Tomáši, vítám tě u nás v klubu a přeji hodně štěstí. Pověz, v kolika letech jsi s basketbalem začínal a kdo tě k němu přivedl? 
S basketbalem jsem začal už snad v sedmi letech. Přivedli mě k němu rodiče, kteří ho hráli několik desítek let. 

Kde jsi basketbalově vyrůstal a jaká angažmá sis ve své dosavadní kariéře vyzkoušel?

Začínal jsem v Sokole Pražském, kde mě trénoval můj táta. Poté jsem začal hrát nejvyšší soutěž v Poděbradech, následně v USK, Nymburce, Kolíně - a teďka v Děčíně. 

Loni v Kolíně jsi prostor na hřišti dostával, ale v Nymburce ses prosadit nedokázal. Věřil jsi, že by ses tam mohl prosadit? Nebo jsi byl spíše skeptický a platila by varianta o putování po různých hostováních? 
Samozřejmě nemůžu srovnávat kvality Kolína a Nymburka. Když jsem šel do Nymburka, věděl jsem, že mě nečeká nic lehkého. Na začátku sezony jsem celkem hrál a byl jsem dost překvapený, kolik jsem dostal času na hřišti. Pak jsem musel častěji chodit do školy a už to nebylo ono. Vynechával jsem některé tréninky a podle toho se odvíjel můj herní čas… Nic na tom ale nemění, že to beru jako další zkušenost… 

Jak složité je obecně pro mladé hráče prosadit se v tak nabitém nymburském týmu? 
Je to hodně těžké! A podle mě to bude těžší a těžší. Nymburk má stále vyšší cíle - a tím pádem nakupují lepší hráče. A pro nás mladé je dost obtížné se prosadit… 

Proč sis jako svou novou štaci zvolil právě Děčín? Co tě nejvíce lákalo vyzkoušet si angažmá v dresu Válečníků? 
Děčín jsem si zvolil, protože hraje stále o přední příčky v tabulce, je zde výborná divácká kulisa a také výborné tréninkové zázemí. Vždycky se mi tady hrálo dobře, protože byla plná hala! 

Jaká by měla být tvoje detailnější role v týmu? 
Měl bych zastávat druhého rozehrávače a občas hrát i na pozici dvě. Měl bych rozbíjet soupeřovu obranu a vytvářet svým spoluhráčům co nejlepší pozice. 

Na rozehrávce budeš spolupracovat s dalším novicem děčínského týmu, Matejem Ventou. Jak vaši dosavadní krátkou spolupráci hodnotíš a co naznačily první přípravné zápasy o vaší budoucí kooperaci? 
S Matejem se podle mě dobře doplňujeme. Snažíme se v tréninku co nejvíce hecovat, abychom hráli ještě lépe. On je o dost starší, takže doufám, že mi dá taky nějaké cenné rady. 

Bavili jste už spolu i o tom, že v Děčíně máte za úkol nahradit americkou dvojici Pope – Sanders? Je pro tebe, respektive pro vás velkou výzvou loňské tahouny zastoupit? 
Pope a Sanders byli výborní hráči a bude těžké je nahradit – ale pokusíme se o to. Každý je lepší v něčem jiném – a když se budeme doplňovat, tak to snad bude dobré a nebudeme o tolik horší než naši předchůdci. 

Jak rychle ses aklimatizoval v děčínské kabině? Je atmosféra v ní odlišná od těch, které jsi poznal ve svých bývalých působištích? 
Já myslím, že mě kluci přijali docela v pohodě. S některými jsem se znal už z dřívějška, takže o to to bylo snazší. Zatím se mi tady hodně líbí. 

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip) 3434x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit