A-tým > Rozhovory

K. Carlson: Miluji to tady v Děčíně

22.05.2019 12:52Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Dokáže razantně zasmečovat, trefit dlouhou trojku či se prosadit při hře pod košem. Americký pivot Klinton Carlson ukazuje při své premiérové sezóně v profesionální soutěži své kvality a je velmi platným hráčem, jehož výkony pomohly Válečníkům ke čtvrtému finále v posledních pěti letech. • Vaše první sezóna v Děčíně se blíží ke svému konci a vy se připravujete na finále. Doufal jste v tohle při vaše příchodu?
Já jsem především nevěděl mnoho, co mohu čekat jako nováček. Nevěděl jsem moc o české lize, vlastně o žádné profesionální lize. Ovšem po několika týdnech jsem pochopil, že tu máme skupinku opravdu talentovaných lidí, začali jsme hrát velmi dobře jako tým. Výsledkově jsem očekával vyhrát co možná nejvíc zápasů a dostat se co možná nejdál v play-off. Takže vlastně ano, při příchodu jsem doufal v naše současné postavení.  

• Kam byste tento úspěch zařadil?
Dosáhnout finále v jakékoliv soutěži je těžké, tudíž to, že se mi to podařilo hned v první sezóně, je pro mě ohromný úspěch. Mám to štěstí být obklopený skvělými spoluhráči, což nás dovedlo tam, kde jsme. Basket je týmový sport a myslím, že to silně potvrzujeme.

• Můžete prozradit, jestli bylo těžší postoupit přes Opavu ve čtvrtfinále nebo v semifinále zdolat Svitavy?
Oba soupeři jsou velmi talentovaní, těžko porazitelní a mají své silné stránky. Obě série mohly dopadnout postupem obou týmů. My jsme byli trochu šťastnější a postoupili. Nejde říct, že jeden soupeř byl těžší - oba byli velmi těžcí. Obecně, vyhrát v každém kole play-off je náročné.

• Vy sám jste druhým nejlepším střelcem týmu, druhým nejlepším doskakovačem a druhým nejužitečnějším hráčem týmu. Také jste několikrát v sezóně dosáhl na double-double. Jste se svými výkony spokojen?
Jsem moc šťastný hlavně za týmový úspěch, žádná z mých statistik by nebyla bez ostatních spoluhráčů. Především výhry jsou pro mě podstatné a vyhrává se, když se hraje jako tým, ne individualisticky. A my jsme hráli hodně spolu celý rok. Mám hodně prostoru pro zlepšení a budu dál pracovat na své hře.

• Už máte plán, jak porazit Nymburk, který je v letošní sezóně opět suverénní a ani jednou ještě neprohrál?
Podrobněji se budeme o plánech a strategii bavit až v trénincích během tohoto týdne. Je ale jasné, že musíme dál hrát jako tým, hrát sebevědomě a úplně nejdůležitější je mít hodně energie a hrát tvrdě.

• Můžeme se ve finále těšit na nějakou vaši další parádní smeč? Baví vás tento způsob skórování? 
Cítím, že smečování může dodat energii a nadšení jak týmu, tak divákům, proto je vždy dobré během zápasu nějakou smeč dát. Doufejme, že bude pár příležitostí pro každého z nás i během finále a že je využijeme. 

• Jaká byla nejhorší chvilka ve vašem současném angažmá? Byla to série jedenácti porážek v řadě, nebo něco jiného?
Ta série jedenácti proher byla opravdu nepříjemná. Asi to opravdu byl ten nejhorší moment, kde jsem se osobně cítil špatně. Nakonec se ale ukázalo, že jako tým i tuhle situaci můžeme překonat a ten pocit, kdy jsme konečně vyhráli, byl tak pozitivní! Neseme si ho od té doby s sebou a provází nás během rozhodující části sezóny. 

• Jak se vám líbí město Děčín a jak hodnotíte děčínské fanoušky?
Miluju to tady v Děčíně. Je to pěkné město se skvělými lidmi a myslím, že s nejlepšími fanoušky v lize. Energie a podpora, kterou dávají týmu je úžasná, rozhodně jedna z nejlepších fanouškovských základen, jakou jsem kdy viděl. Ukázali nám během roku velikou loajalitu a podporovali nás, když jsme byli nahoře i dole. Moc za to děkujeme!

 

1779x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit