A-tým > Rozhovory

L-Stria o „komplexním“ úspěchu, špatné produktivitě i motivaci do závěrečných bojů v KNBL

22.02.2015 09:02Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Ve finále Hyundai F-4 Českého poháru prohráli Válečníci s Orly jednoznačně 51:84 a obsadili konečnou druhou příčku. Ani křídelník Luboš Stria neskrýval po utkání zklamání především ze špatné produktivity svého týmu, ale zároveň přiznal, že s odstupem času bude podle něj druhé místo považováno za úspěch.

Luboši, tak v poháru jsme obsadili konečné druhé místo. Bereš to jako úspěch, nebo spíš jako neúspěch?
Musíme to brát jako úspěch, pořád být druzí v republice není špatná vizitka. Já osobně, nemůžu mluvit za kluky, to beru v komplexu jako úspěch.

Kde hledáš příčiny porážky s Orly? Proč jsme soupeři nedokázali hlavně ve druhé půlce, respektive ve třetí čtvrtině, vzdorovat?
Tam byl náznak už v prvním poločase, že my jsme špatně stříleli. Vypracujeme si dobré pozice, ale když nedáte, tak asi 40 minut to nejde tak, že se dobře brání a špatně útočí. Tohle je hrozně propojené, je to i o psychice - a my jsme se potřebovali trefit, měli jsme volné střely. Ale bohužel nám nepadlo a tím pádem jsme možná i trochu přestali věřit. Neměli jsme potom takovou energii ani v obraně.

Čím nás soupeř nejvíce přehrával? Co zdobilo jeho hru?
Že proměňoval ty střely, které my jsme neproměňovali. Dávali i těžké střely, naopak my jsme je nedávali, byli prostě lepší v exekuci.

Byla nějak znát únava z náročného utkání s Beksou z předešlého dne? Nebo tomu bys žádnou váhu nepřičítal?
Osobně ne, můžu mluvit jenom za sebe. Věděl jsem, že hraju finále a nebyl jsem vůbec unavený, protože jsem věděl, že to je jeden zápas – a tam se dá vždycky vyšťavit. Ale asi potom už to na nás dolehlo, jak jsme byli dvacet bodů v minusu, tak už bylo hrozně těžký to zvládnout v hlavě.

Největší problémy v „defe“ nám dělal Dylan Talley. Čím?
Oni pro něj dobře pracovali, je silný komplexní hráč a měl dobrý den. To prostě se mohlo stát někomu z nás, že bude mít dobrý den, ale nestalo se. On co vystřelil, to dal, byl prostě v laufu a hrál výborně.

Nyní nás čeká 10 zápasů do konce základní části KNBL, kde se budeme snažit udržet v tabulce před play-off druhé místo. Černé myšlenky z finálového nezdaru tedy musí jít stranou a nyní je motivace jasná, že?
Tyhle myšlenky mít nebudeme, dneska to uzavřeme, něco si k tomu společně řekneme, protože tohle je jiná soutěž, než kterou hrajeme dlouhodobě. A ta pro mě osobně je daleko cennější a tam to chceme dotáhnout nejdál, kam je v našich silách.

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip)