A-tým > Rozhovory

J-Houška: Moc děkuji za podporu. Věřte, že budu brzy zpět!

21.03.2016 08:23Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

S vícenásobnou zlomeninou v oblasti obličeje s dislokací, kterou si odnesl z utkání s Opavou, musel kapitán Válečníků na operaci. V interview prozradil více o svém aktuálním zdravotním stavu, plánované době léčení, podpoře od fanoušků i o tom, jak prožíval zápas na hřišti USK Praha.Koubo, tak jaký je tvůj aktuální zdravotní stav a jak se cítíš?
V neděli jsem byl propuštěn z nemocnice a nyní mám být v relativním pooperačním klidu. Cítím se docela dobře, jen mám oteklou tvář, jako kdybych tam měl něco zlomeného a byl na operaci. (smích)

Jak tvá operace proběhla? Vše dopadlo podle plánů bez jakýchkoli komplikací?
Samotná operace proběhla dle informací v klidu a dobře. Měl jsem komplikace poté na dospáváku, kde jsem zničehonic začal krvácet, ale doktorům se to podařilo včas zastavit, i když jen díky krásným a úžasným tampónům do nosu. (usměje se)

Jak bude nyní vypadat další průběh tvé léčby?
Čtrnáct dnů mám mít naprostý klid. Ve středu jdu na vyndání stehů, které mám v puse a na tváři. Destička, která mi vlastně celou zlomeninu zpevnila, je tam daná přes pusu, takže není téměř vidět, že bych operaci prodělal. Poté bych snad měl začít něco lehce dělat individuálně a pomalinku se zapojovat do procesu. Aniž bych chtěl předbíhat, tak chci stihnout semifinále a být na něj dobře připraven... To je teď můj hlavní cíl, který mě žene dál.

Velmi sis také pochvaloval personál, který se o tebe staral.
Personál byl od začátku až do konce skvělý a já bych jim chtěl ještě jednou poděkovat za jejich přístup a ochotné jednání. Člověk se hned lépe uzdravuje, když se někdo usměje a není protivný. A tam to vše fungovalo opravdu parádně. Děkuji mockrát!

Od fanoušků ti chodilo velké množství vzkazů a pozitivních zpráv. Jak moc to bylo příjemné a povzbuzující?
Chodilo jich hodně, jak už přes facebook, tak po sms. Mám na památku i plyšáka méďu, kterého jsem v nemocnici dostal a trávil tam čas se mnou. (úsměv) Člověku to vždy dodá sílu a přivádí ho to na myšlenky, že už chce být zpět a zase „blbnout“. Takže moc děkuji za podporu, která se mi v tuto chvíli dostala. A věřte, že brzy budu zpět. (opět úsměv)

Sobotní vítězné utkání na hřišti USK Praha jsi sledoval „jen“ v živém přenosu. Jak jsi zápas prožíval? A je mnohem více nepříjemné a svazující, když klukům nemůžeš pomoci přímo na hřišti?
Je to doslova hrozné. Hledal jsem WiFi po celé nemocnici, nakonec ji našel, ale byla tam připojená asi polovina pacientů a tak to šlo strašně špatně. Nakonec jsem něco viděl, ale byla to šílenost! Opravdu jsem byl zralý na kapačku na uklidněnou. (rozesměje se)

Kromě tebe chyběl našemu týmu v Praze i další pivot, Jirka Jelínek, takže jsme hráli bez dvou „dlouhých“. Je tedy výhra o to cennější?
Určitě ano, byl to pro kluky těžký zápas, ale o to větší vůli ukázali. Semkli se, a to je pro tým Válečníků charakteristické. Takhle fungujeme, takhle to máme nastavené a já věřím, že už to dotáhneme. Byl to hodně důležitý zápas!

Ve středu hostíme v domácím prostředí Novou huť Ostrava. Budeš již na utkání přítomen v hale?
Po zkušenosti s koukáním na videopřenos na USK půjdu raději do haly. Uvidím, jestli vydržím celý zápas, či nikoliv, ale rád bych šel kluky podpořit alespoň svou přítomností. A popravdě to bude lepší i pro mé zdraví. Není snad nic horšího, než se nervovat u videopřenosu. (úsměv)

Foto: Roman Valenta

2783x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit