A-tým > Rozhovory

Z Jižní Koreje do Válečnického finále

20.05.2019 17:45BK | Tisk | Přejít zpět

Až trochu neskutečný příběh se odehrával v průběhu semifinálové série mezi Tury a Válečníky. Na třetím a čtvrtém utkání se v děčínském ARMEX Sportcentru objevila drobounká dáma jménem Kay Lee. A k velkému překvapení všech donesla hráčům sladkou odměnu i po vítězném pátém utkání ve Svitavách. Proto jsme se ji museli zeptat na pár otázek...

foto: archiv Kay Lee

 Paní Kay Lee, můžeme se Vás zeptat, odkud jste a co děláte v České Republice, potažmo v Děčíně?

Jsem ze Soulu v Jižní Koreji a pracuji v cestovní agentuře jako specializovaný průvodce především na říční výpravy například na Rýnu nebo Dunaji.

Čechy jsem navštívila poprvé v roce 1996 a strávila jsem pár měsíců v Praze v letech 2017 a 2018. Také jsem si užila prázdniny v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Českém Krumlově a pak jsem se chtěla trávit někde v Čechách delší čas. A našla jsem Děčín jako čisté, mírumilovné místo s řekou a hodně zeleně, navíc na mojí časté trase mezi Prahou a Drážďany. A tak jsem se rozhodla mít tu vlastní obydlí a pořídila ho.

Přistěhovala jsem se v polovině dubna a zatím jsem se tu setkala pouze s milým a šťastným přijetím.

Byla jste už na čtyřech utkáních. Jak se z Vás vlastně stala fanynka děčínských Válečníků?

Pan Ježek, pan Krakovič a paní Krakovičová mne na zápas přivedli. Pomáhali mi s domlouváním masáže, jelikož neumím česky. Zeptala jsem se, zda jsou sportovci a oni mne rovnou pozvali na zápas. Byli tak milí... A tak jsem se rychle stala první korejskou fanynkou klubu BK ARMEX Děčín.

Měla jste už dřív nějakou zkušenost s basketbalem?

Chodila jsem na dívčí střední školu a tam jsme se staly národními mistryněmi v roce 1982. Nabídka vidět basket naživo mi připomenula všechny ty krásné vzpomínky, jež jsem měla trochu zapomenuté už 36 let.

V sedmdesátých a osmdesátých letech jsme měli pouze poloprofesionální týmy, ale všichni z celků Hyundai, Samsung a Kia byli hrdinové. Navštěvovaly jsme haly, klubové domy a fotily se s nimi.

Už jsem říkala svým přátelům, aby sledovali zápasy. Třeba budete mít příští sezónu víc korejských příznivců.

Můžete nám prozradit Vaši cestu do Svitav a zpátky do Děčína?

Koukla jsem se na vaše webové stránky a pochopila, že venkovní zápas může být rozhodujícím momentem v cestě do finále. Byla jsem také zvědavá, jak může tak malé město jako Svitavy mít svůj tým. Sedla jsem tedy na vlak, objednala hotel blízko haly a šla na zápas. Další den jsem navštívila Litomyšl kvůli slavnému skladateli Bedřichu Smetanovi, a také se podívat na zámek, který je součástí světového dědictví Unesco. Pak už jen taxi do České Třebové na vlak zpět do Děčína.

Chystáte se i na další zápasy?

Moc jsem si užila postupový zápas a Děčínu moc gratuluji k dosažení vysněného finále. Je čas ukončit 15 let nadvlády Nymburka a moc bych si přála, aby byl Děčín první. Určitě se chystám do budoucna na další zápasy, do Válečníků jsem se už stihla zamilovat...

Děkujeme za rozhovor a především za krásnou silnou podporu!

 

1731x  | BK | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit