A-tým > Rozhovory

Benjamínek F-Kroutil o střelecké explozi v poháru, aklimatizaci na KNBL či basketbalových Vánocích již v příštím týdnu!

19.11.2014 08:25Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět V pondělním pohárovém utkání v Litoměřicích, které Válečníci bez problémů zvládli a zvítězili v něm 99:56, ve vyrovnané střelecké statistice našeho týmu vyčníval s 16 punkty mladý rozehrávač či menší křídelník Filip Kroutil. Byl to jeho zatím nejlepší střelecký počin v děčínském týmu. Do zpovědnice tedy tentokrát nemohl usednout nikdo jiný než právě usměvavý osmnáctiletý borec přezdívaný Fíla.

Filipe, v pondělím poháru v Litoměřicích jsi byl s 16 body nejlepším střelcem týmu. Můžeš popsat své pocity po utkání? A kolik jsi třeba dostal ke svému počinu gratulací? 
Mezi převládající pocity patřila radost, že se mně, ale celkově i týmu zápas vydařil tak, jak jsme si řekli, že bychom ho chtěli zahrát. Co se gratulací týče, tak samozřejmě nějaké padly, ale přesné číslo opravdu nevím. (usměje se) 

Stává se ti už někdy, že tě fanoušci zastaví na ulici? Ať už tě chválí nebo nějak komentují zápasy.
 
Že by mě doslova někdo zastavil a něco mi řekl nebo chtěl třeba podpis, to se mi ještě nestalo. Párkrát jsem zaslechl věty typu „to je ten basketbalista“, ale to se stává zřídkakdy. Holt nejsem ještě tak profláknutej jako ostatní kluci z týmu. (rozesměje se) 

Hned při své premiérové sezoně v nejvyšší soutěži dostáváš při zápasech od kouče Budínského šanci celkem pravidelně. Upřímně, čekal jsi to na začátku sezony?
 
Myslím, že to se ani nedalo čekat. Byl jsem přijat na pozici 13. hráče, který se s velkou pravděpodobností nebude účastnit všech zápasů, ale jak to tak vypadá, asi jsem předčil očekávání, za což jsem moc rád. Každé šance, každé vteřiny na hřišti si moc vážím a snažím se ji využít co nejlíp umím. 

S jakými pokyny většinou do zápasů vstupuješ? A povzbuzují tě či radí i starší hráči v týmu jak při utkáních, tak třeba na trénincích?
 
Pokyny jsou různorodé, ale asi mým hlavním posláním na hřišti je dobře bránit, běhat do protiútoku, hrát agresivně a ničeho se nebát. 

O povzbuzení v týmu není nejmenší nouze. Všichni se vzájemně podporujeme, ať už se daří, či ne, což se mi velmi líbí. Jak už to tak bývá, tak většinou radí ti starší, u nás je to hlavně Kouba (Jakub Houška, pozn.), který radami pro mladší spoluhráče překypuje. (úsměv) 

Pomáhá ti v lepší aklimatizaci na KNBL i fakt, že týmu se letos zatím opravdu daří?
 
O tom není pochyb. V týmu panuje skvělá nálada, díky které se tu já, ale asi i Jirka a Tony cítíme komfortně - a hraní zde nám přináší radost. 

Top skórerem ses stal ve zmiňovaném zápase proti týmu z první ligy, kde také hraješ za Sokol Pražský. V čem je podle tebe tak markantní rozdíl mezi nejvyšší soutěží a první ligou?
 
Tak kluci v první lize to hrají pro zábavu, což má taky své klady, ale už necítí potřebu se zlepšovat, protože často už ti starší mají rodinu, práci a basketbalová kariéra je pro ně už nejspíš pasé. 

Samozřejmě zápasy první ligy s KNBL v Českém poháru jsou odlišné od těch standardních prvoligových. Hráči z nižších soutěží hrají s vyšším nasazením, často asi proto, že si chtějí dokázat, že na hráče z nejvyšší soutěže pořád ještě mají a že se s nimi musí počítat. 

Na čtyřzápasovou vítěznou šňůru včetně poháru budeme chtít navázat v sobotu ve Svitavách. Jaký zápas očekáváš? A jaké vidíš klíče k vítězství?
 
Zápas očekávám velmi vyrovnaný, který budou rozhodovat i ty nejmenší drobnosti. Klíč k vítězství vidím v ubránění trojkaře Standy Votroubka a perfektně doskakujícího Coryho Abercrombieho, stejně tak, jako se nám to povedlo v prvním zápase. 

Po utkání s Tury bude příští týden následovat meganabitý domácí dvojzápas s Prostějovem a Nymburkem. Jak se na tahle střetnutí těšíš?
 
Basketbalové Vánoce, co dodat. Bude to obrovskej zážitek. Věřím, že nám naši skvělí fanoušci pomohou svojí účastí a hlasivkami a společně si dojdeme pro velmi cenná vítězství! (lišácky se usměje)

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip) 2887x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2019/20

Nadstavba

#TýmyK+-%
1.ERA Basketball Nymburk28280100
2.BK Opava2820871
3.DEKSTONE Tuři Svitavy2819968
4.SLUNETA Ústí nad Labem28161257
5.Olomoucko28151354
6.BK JIP Pardubice28151354
7.USK Praha28131546
8.BK ARMEX Děčín28111739
#TýmyK+-%
1.Kingspan Královští sokoli2781930
2.mmcité1 Basket Brno2781930
3.NH Ostrava2781930
4.GEOSAN Kolín2752219

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit