A-tým > Rozhovory

Rozhovor s členem nejlepší pětky cizinců NBL

19.04.2019 17:01Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

U Válečníků je vždy hlavním měřítkem týmový úspěch. Filozofie klubu je taková nejen v A-týmu, ale také v mládežnických družstvech. I přesto je každé ocenění individualit příjemné a je třeba si jej vážit. Jedno takové se dostalo Lambu Autreymu, který byl volbou trenérů, manažerů a kapitánů z klubů Kooperativa NBL vybrán do nejlepší pětky zahraničních hráčů ligy! Zeptali jsme se na pár otázek...Byl jste vybrán do nejlepší zahraniční pětky letošního ročníku Kooperativa NBL, o čemž rozhodli kapitáni a trenéři všech ligových týmů. Jak si toho ocenění vážíte?

Velmi si tohoto ocenění vážím a moc děkuji všem, kteří mi v anketě dali svůj hlas. V této lize je mnoho skvělých hráčů a být oceněn jako jeden z TOP pěti je úžasný pocit. Je to o to báječnější, že jsem si před svým příchodem vůbec nebyl jistý, zda ještě budu hrát basket. Ještě vloni jsem stěhoval krabice a teď jsem v pětce ligy s tak skvělými hráči. Opravdu je to velká pocta.

Neplánujete, že s celou pětkou vyrazíte na pivo oslavit tento úspěch? 

S ostatními jsme ve spojení přes instagram, ale teď nejsme v kontaktu vzhledem k vrcholící sezóně a přípravám na playoff. Oslavy jsme tedy neprobírali. Aspoň zatím ne :) Moje veškerá pozornost se teď upíná k tomu, že chci s Děčínem získat medaily. Jakmile se to povede, bude čas na oslavy. 

Kdybyste pětku vybíral Vy, vzal byste do ní Klinta Carlsona? Co byste mu poradil, aby se příště do pětky dostal?

Klinta bych si rozhodně do TOP pětky vybral a neříkám to, protože je to můj spoluhráč. Je to skvělý hráč a myslím, že jeho přínos pro Děčín je v jeho první profi sezóně ohromný. Má důležitou roli a pomáhá nám být úspěšnými. Mám jeho hru moc rád a už nám několikrát zásadně pomohl k výhře. Určitě bych mu doporučil hrát dál tak, jak to předvádí, aby hrál se sebedůvěrou a přístupem zabijáka. Má veškeré dovednosti, jaké si hráč může přát, a to na obou polovinách. Nepochybuji, že ho v Evropě čeká výborná kariéra.

V sobotu vás čeká první čtvrtfinále s Opavou. Jaký to bude zápas? Co bude rozhodovat?

Z téhle série jsem nadšený! Opava je skvělý tým, hodně silný a zkušený. Celé čtvrtfinále bude velká bitva, ale věřím svým spoluhráčům a určitě můžeme postoupit dál. Budeme chtít v těchto prvních dvou duelech uhájit domácí prostředí. Pak následují dva zápasy v Opavě, kde se hraje těžko, ale už jsme tam letos také vyhráli.  Hlavní klíč bude každý okamžik v sérii hrát na 100% a vydržet tak vždy celých 40 minut. Chceme tlačit na tempo, nedovolit jim útočné doskoky a zkusit je dostat do nekomfortu. Víte, nerad se soustředím jen na soupeře. Bude to nejvíc o nás -Válečnících z Děčína! Abychom hráli sebevědomě, nechali na hřišti všechno a bojovali o každou pozici! Pokud tohle předvedeme, nepochybuji o výhře.   

V posledním utkání s Pardubicemi jste nastoupil s čelenkou, kterou jste ale rychle zahodil a Děčín vyhrál. Bude teď rituál pro další utkání?

Hahaha. Rád nosím čelenky, chtěl jsem do hry vnést trochu módy haha. Vlastně jsem to udělal už dvakrát a pokaždé jsme měli velmi dobrý druhý poločas. Moc ale nevěřím ve štěstí  apodobné věci... Je to ale docela dobrý nápad, mohl bych to dělat častěji, hodit čelenku náhodnému fanouškovi, aby si ji nechal jako dárek. Možná z toho udělám takový rituál jako poděkování fanouškům za podporu!

Díky za rozhovor a hodně zdaru v playoff!

 

 

Oceněných hráčů napříč ligou je více. MVP ligy se stal Javonte Douglas z BK Olomoucko, který se děčínským fanouškům předvedl skvělým výkonem začátkem dubna. Nejlepším obráncem je Viktor Půlpán z Pardubic. Hráčem s největším zlepšením František Váňa z Olomoucka. Nejlepším trenérem byl pak vybrán Lubomír Růžička ze Svitav. Další informace naleznete v článku (http://bit.ly/2KJVqXc) na webu NBLcz.

 

 

1578x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

molten

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2019/20

Nadstavba

#TýmyK+-%
1.ERA Basketball Nymburk28280100
2.BK Opava2820871
3.DEKSTONE Tuři Svitavy2819968
4.SLUNETA Ústí nad Labem28161257
5.Olomoucko28151354
6.BK JIP Pardubice28151354
7.USK Praha28131546
8.BK ARMEX Děčín28111739
#TýmyK+-%
1.Kingspan Královští sokoli2781930
2.mmcité1 Basket Brno2781930
3.NH Ostrava2781930
4.GEOSAN Kolín2752219

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit