A-tým > Rozhovory

Matej Venta: “ S vama jedeme bomby! :) „

19.03.2014 10:13Koubasket | Tisk | Přejít zpět Rozhovor, který je zajímavý a dá vám trochu práce :-) Není to čtení jen tak, ale člověk občas musí trochu zapřemýšlet, protože ho píše Matej a píše ho jeho cestinou (jak on říká).  Nejdříve jsem ho chtěl předělávat, ale když mi řekl, že to bude krásná cestina bez chyb, tak jsem neváhal a nechávám :-) Myslím, že se to povedlo a že stojí opravdu za ty minuty čtení. Takže hodně štěstí a Matejovi moc díky za čas a za slova uvnitř…

Mateji, máme za sebou těžký zápas proti Opavě, který jsme potřebovali vyhrát. Jsi rád za výhru a co pro nás výhra znamená?

Ano, jak rikaš, je za nama težki zapas z Opavou zvlašt po mentalne strance… Je to souper, ktery nas letos 3x porazil a ktery ma za sebou velmi povedenou a kvalitnu sezonu. Jinak je to dalši krok k našimu cile a to je vybovajat to najlepši umisteni pred play off (najlip top 4) a posunovat našu hru ješte o kousek viš.

Souboj o třetí až šesté místo je velice vyrovnaný, máš nějaké své tajné tipy, jak to celé dopadne?

Kvalita tymu a kvalita hraču v tymeh v top 6 je strašne vyrovnana a určite bavi vše, ktery ten sport miluju. Do konca zakladne časti zbyva ješte nekolik zapasu a klidne mužeme ričt, že nejakim zpusobem play off už začinal. Na kterem miste nekdo skonči pred play-off-hmm, to bych fakt neumel rict. Chcu hlavne, a bych naš tym zustal do konca zdravi a bych mohla o našem konečnem umisteni rozhodovat kvalita hraču a ne ruzni faktori, ktery bohužel sportu patri! :-)

Máme před sebou posledních 6 zápasů a z toho hrajeme čtyři venku. Myslím, že je toto pro nás mírná nevýhoda, nebo se s tím dokážeme vyrovnat?

Na koncu dnu je na tom každy tym stejne a nejaku nevyhodu bych v tom nehledal. Odehrali sme svuj počet domačih zapasu, ktere sme z nejaku vyminku využili velmi solidne. Samozrejme, bylo bych daleko lip když bych mohli rozhodovat pred našima neuveritelnima fanouškoma, ale dobry, kvalitni tymi vyhravaji aj težke zapase venku a to sme letos už nekolikrat dokazali. Verim, že se s tim dokažeme vyrovnat!Hned ve středu nás čeká asi nejtěžší (tabulkově) soupeř a to je Prostějov. 

Tys tam hrával, co se dá od tohoto zápasu čekat? A s čím tam my musíme jet?

Prostejov ma jako každy rok velmi kvalitni tym a letos to neni žadna vyminka. Hraju fizicky basket pod košem a k tomu pridavaji presnu roku z dalky a rychli posun miču z jedne strani na druhu. Naš hlavni ukol ale musim byt plnit naše ukoli! Jestli budeme chtit byt vyrovnanim souperom domačemu Prostejevu, ktery doma hraje o tridu viš, tak se musi ukazat srdce, hlava a hrat na hranicah svih schopnosti!

Náš tým poslední zápasy hraje celkem dobře, myslíš, že jsme našli klíč, jakým musíme hrát a že by nám to mohlo pomoci do těch závěrečných bojů o umístění v tabulce?

Ten kliču k zlepšeni naše hre je vic. Novi hrači už nejsme tak novi (rozumime se lip jak s trenerjem a jeho system hri tak s spoluhrači), lip chapeme co se po nas chce a hlavne sme trochu kompletnejši a zdravejši než misec zpatky. Tady hlavne mislim na tvu maličkost, ktera pro ten tym znamena hoodnee! Ted zbyva jenom Pepinjo kteremu preju a bych uzdravil co najdriv. Na druhi strani si mislim, že mame ješte dost mista na zlepšeni hlavne v tom, a bych dobre veci opakovali vickrat posobe.

Před sezónou nám moc lidí nevěřilo, ale ukazujeme, že umíme hrát na vysoké úrovni i po výměně spousty hráčů. Jak ty se na toto díváš, jako nováček v týmu? Trval ti nějak přechod ? Pochopení stylu Děčína?

Takove veci se vždy musi rozumit. Odešel Ell, ktery pro Decin delal zazraky a nektery jini hrači, ktery meli kvalitu a svu uroven. I pres odchod nekterih kličov hraču si mislim, že duša a koncept tymu BK Dečin zustal na svi urovni a jde dal svuju cestu a to je to najduležitejše pro dlouhodbne kvalitne vysledke. Dukaz je plna hala skoro každy zapas a spokojenost a usmev jak na hračih tak na fanoušcih. Prišli sme nektery novi borci, ktery sme do tymu zapadli dobre a proto to šlape. Mislim si, že ja nejsem žadna vyminka a i ja sem sem se musil prizposoubit na nektere “nove“ veci, ale až se čovek soustredi na svuj vykon a vykon sveho tymu, ta aklimatizace trva min a je lekša. :-)

Kam až bys chtěl s týmem dojít, jaké ty osobně máš cíle pro letošek?

Svuj osobni cil sem si hned po podpisu smoluve v Dečinu zadal! Nektere cile už plnim, nektere me – nas ješte čekaji… Ptaj se me stejnu otazku za dva a pul miseca!

Odehrál si sezóny v mnoha týmech. Co říkáš na fandy v Dc? Jak se ti pod nimi v Děčíně hraje?


Basket pred takim publikom ma smysl!:-) Tu pozitivnu energie, kteru od nich dostavame je pro nas strašneee duležita a pro soupere strašneee neprijemna! A hlavne videt fanouške, ktery se maji super fajn na naših zapasih a ktery nas tahnu pres celi zapas, udela radost každemu hraču! Jestli se na to nekdo z nih kouka- jen tak dal, s vama jedeme bomby! :-)

Měl si v Děčíně rodinku, jak se jí tady líbilo?A dorazí ještě letos ?

Byl to bezpochyb najhezči tyden za tu dobu co sem v Decinu. Čas, ktery se nam nabidne a bych ho prežili spolu využijeme na MAX! Tina miluje menši mista a prirodu, klid a malemu Vidu je to jedno :-) Hlavne byl rad, že byl s tatu a tata s nim! Tina prijede koncem dubna na play off na 2-3, kvuli pracovnih povinosti bohužel nestihne vic. At ješte využijem tu priležnost a bych pochvalil tvi stranki a tvi prace a snahu pomahat všem lidem kolem sebe, ktery to potrebuju! Delaš strašne dobre prace a abys nikdy neztratil vuli v tom pokračovat! Maš muj velky poklon! 3979x  | Koubasket | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit