A-tým > Rozhovory

DC kapitán Kouba: Druhé místo po polovině KNBL je zásluhou práce všech lidí v klubu!

17.12.2014 11:16Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Možná ani ten největší optimista před sezonou nečekal, že Válečníci budou po polovině soutěže (odložený zápas s Brnem by na tom nic nezměnil) na druhé příčce v tabulce. Svěřenci Pavla Budínského netěží pouze z domácího prostředí, ale vozí cenné výhry i z venkovních klání, což je obrovské plus. V obsáhlém interview s Jakubem Houškou jsme rozebrali právě rozdíl mezi domácími a venkovními zápasy, velký pokrok v krocení přehnané euforie, roli předsezonních posil v týmu, ale zabrousili jsme také na téma předvánočního shonu s Koubovým shopem i to, jaké plány má letos rodina Houškových na vánoční svátky.Koubo, kdyby ti před sezonou někdo řekl, že po její polovině budeme figurovat na druhé příčce, jaká by byla tvoje reakce?
Tak moje reakce byla vždy taková, že se může stát cokoliv, že uvidíme, jak to bude fungovat, ale po kvalitní letní přípravě jsem věřil, že můžeme hrát opravdu dobře. A myslím, že díky práci všech lidí v klubu se to daří. Jsme na vlně, která je příjemná pro nás, ale i pro fanoušky - a doufám, že je to neomrzí. (usměje se) Každý vítězný zápas musí být brán jako svátek a my to tak bereme!

Výrazně nám k tomuto umístění pomáhá domácí prostředí, kde jsme nestačili pouze na Nymburk. Jsou pro vás tedy fanoušci tím pravým hnacím motorem a pomyslným šestým hráčem?
Určitě ano! O tom není pochyb. Tentokrát si ale myslím, že dokážeme vyhrávat i venku, když ne takovým rozdílem, tak i přesto vyhrávat - a vítězství zvenku se počítají dvojnásob. Doma si to člověk může díky fanouškům více užívat, venku je to více o soustředěnosti k jednotlivým činnostem, které máme naordinované.

Které výhry, respektive výher si z jakýchkoli důvodů nejvíce ceníš? A po kterém utkání měl na vás především slova chvály kouč Pavel Budínský?
Já mám radost z každé, protože žádné zápasy nejsou jednoduché. Ještě nebyl zápas, na který bychom šli a řekli, tohle zvládneme v pohodě, to bude jednoduché. Myslím, že v tomto jsme udělali velký posun, máme ke každému týmu z ligy velký respekt, a to je dobře. Byly zápasy velké - jako třeba Pardubice či Prostějov doma, ale i šťastné - jako třeba Opava či Kolín…

Každý má své kouzlo a hlavně stejnou hodnotu do tabulky. Trenér moc nechválí, a když ano, tak už to musí být. Ale on ví, že teď hrajeme dobře a že plníme to, co on chce, a tak nás dokáže i pochválit. Myslím, že hlavně pro mladší hráče je to velké povzbuzení. Hrají, hrají dobře a ještě dostanou pochvalu, co víc si přát. (úsměv)

Je těžké právě v souvislosti s pozitivními výkony i výsledky krotit euforii v šatně? Hlavně pak tedy u mladších hráčů...
Myslím, že to je ten hlavní posun, který jsme udělali. Jak jsem psal, ke každému máme respekt, a tak víme, že nám nikdo nedá nic zadarmo. Každý ví, že Děčínu se daří a že může překvapit, my naopak musíme hrát kvalitně a tyhle myšlenky každému zahánět. Ono to není vůbec jednoduché, ale my se o tom bavíme jak s trenérem, tak i s klukama u piva - a to si myslím, že je hodně důležité. Každý ví, že nemůže nic vypustit. A to je fajn!

Při pohledu do týmových statistik máme z celé ligy průměrně nejméně ztrát, jsme druzí v útočných doskocích a třetí v úspěšnosti trestných hodů. O čem podle tebe tato čísla vypovídají?
Že prostě hrajeme dobře. (smích) A doufám, že to vydrží co nejdéle. Máme třeba horší procento střelby, ale to nahrazujeme bojovností a důrazem v útočném doskoku. Myslím, že takto se chová Válečník. A my jsme přece Válečníci!

Ve kterých herních aspektech ale právě naopak vidíš největší prostor ke zlepšení?
Určitě v úspěšnosti střelby, čtení hry a některých situacích na konci zápasů. Tam je prostor a trenér to ví také - a tak to pilujeme. S úspěšností je to složitější, když si všichni přidáváme ve střelbě, tak si myslím, že je to trochu stylem naší hry. Hrajeme opravdu ve vysokém tempu a taková střelba se těžko trénuje.

Na zevrubné hodnocení je sice brzy, ale už teď se dá říct, že všechny předsezonní posily – Tony Tucker, Jirka Jelínek i Filip Kroutil – bez problémů zapadly a našly v týmu svou roli, že?
Tak určitěěě, jak by řekl náš ministr financí. Kluci jsou fajn, Jelen (Jirka Jelínek) začíná i bránit a Tony má zlatou ruku, Filip je prý objev KNBL. Tak asi dobré, ne? (rozesměje se)

Nyní z trochu jiného soudku. Jak zvládáš předvánoční shon a zařizování věcí ohledně Koubasket shopu? Je nárůst zájmu v tomto období opravdu markantní?
Ano je. (úsměv) Ještě se vše tiskne, ale do konce týdne bude hotovo - a lidé budou mít krásné Vánoce. Já se na Vánoce opravdu těším, protože si trochu odpočinu i od tohoto. Každý večer člověk dělá objednávky, odpovídá na žádosti, e-maily, není to někdy jednoduché, ale ten pocit člověka žene dál. Jsem rád, že se to tak rozjelo a lidé vnímají, že to MÁ SMYSL!

Zmínil jsi, že na Vánoce se tedy opravdu těšíš. Jak je budeš trávit?
Moc se těším. Doufám, že zakončíme předvánoční čas vítězně a pak si užijeme parádní volno. Budu doma s rodinou a také v Chomutově u našich, kam každý rok jezdíme. Těším se na pohádky, na cukroví, na vše kolem. A doufám, že napadne aspoň trochu sněhu.

Co vánoční dárky, máš už všechny včas nakoupené, nebo jsi spíše ten typ, který si tohle zařizování nechává na poslední chvíli?
Od dárků mám z větší části manželku. A já něco málo pokoupím. Ale čas na ten vánoční čas - stále nic - to asi to teplo mi to zkresluje, nevím. Nééé, zrovna dneska jsem byl nakupovat a něco jsem vybral. (lišácky se usměje)

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip)

3225x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit