A-tým > Rozhovory

Bazy: Musíme zlepšit nástupy do třetích čtvrtin. Proti Chomutovu chceme jednoznačně zvítězit!

17.12.2012 20:17Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět V posledních dvou špílech nestačili Válečníci nejprve doma na Pardubice a ve čtvrteční předehrávce 16. kola padli i v Prostějově. Oba zápasy měly společného jmenovatele – naši nepříliš kvalitní střelbu a špatné vstupy do druhých poločasů. Napravit tyto nezdary chtějí svěřenci Pavla Budínského v úterním špílu s posíleným Chomutovem, což však i podle slov křídelníka Lukáše Bažanta bude velmi složitý úkol: „Rozhodně to nebude jednoduché utkání. Chomutov je posílený o dva americké hráče a hraje velice dobře.“

Bazy, po domácí prohře s Pardubicemi jsme bohužel padli i v Prostějově. Jaké bys našel příčiny naší porážky?
Hlavní příčinou porážky byl náš špatný útok. V mnoha situacích jsme nebyli trpěliví a navíc se nám nepodařilo dát rychle míč z ruky. To způsobovalo, že jsme stříleli z těžkých nebo zbytečně zbrklých pozic. Když už jsme si vytvořili jasnou situaci, mnohokrát jsme i z jednoduchých „šoupáků“ koš nedali.

Oba zápasy jsme prohráli poměrně těsným rozdílem. Jaké po(na)učení si lze z těchto klání odnést?
V obou zápasech jsme měli špatný nástup do třetí čtvrtiny, kdy nám soupeř odskočil - a my pak už jen dotahovali náskok. Je třeba, abychom nastupovali po poločasové přestávce do zápasu se stejnou energií a nasazením jako na začátku zápasu.

V úterý hostíme v dalším špílu Chomutov. Jaké utkání v rámci severočeského derby očekáváš? Má pro tebe větší prestiž než ostatní ligové zápasy?

Rozhodně to nebude jednoduché utkání. Chomutov je posílený o dva americké hráče a hraje velice dobře. Pro mě i spoluhráče to bude prestižní nejen z toho důvodu, že to bude derby, ale hlavně proto, že chceme domácím divákům předvést dobrý výkon a samozřejmě výhru.

S Chomutovem jsme se letos již střetli a vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 98:97. Když si na utkání rozpomeneš - v čem nám Levharti dělali největší potíže a jak se naše vítězství rodilo?
V tomto zápase nás nejvíc „zlobil“ rozehrávač Glover, jehož nájezdy jsme vůbec nedokázali zastavit. Kromě toho jsme se až příliš přizpůsobili pomalé hře Chomutova.

Jaké jsou podle tebe nejsilnější stránky chomutovské hry?

Silnou stránkou je určitě velká zkušenost, jelikož Chomutov má několik starších a zkušenějších hráčů - jako příklad bych uvedl Staňka či Bosáka… Tito zkušení hráči jsou doplněni o mladé hráče, kteří zase naopak přinášejí do hry agresivitu a energii.

V prvním klání nám nejvíce bodů nasázel zmíněný rozehrávač Glover (34). Budete se na něj speciálně připravovat? Na koho dalšího si případně musíme dát v defenzivě největší pozor?

Na Glovera se určitě musíme více připravit, jelikož nám v minulém zápase dělal velké problémy. Kromě toho Chomutov nedávno posílil o dva kvalitní hráče Fieldse a Rubina, takže i na ně si musíme dát pozor. Kromě těchto amerických hráčů vyčnívá v chomutovském týmu dvojice Bosák a Staněk.