A-tým > Rozhovory

T-Vyoral o důvodech našich porážek, X-faktorech domácích klání i sehrávání s duem J+T

17.10.2014 09:33Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět V prvních pěti utkáních Kooperativa NBL drží Válečníci domácí neporazitelnost, ale zatím se jim nepodařilo zlomit kouzlo soupeřových kurtů, i když soky v obou kláních jsme měli opravdu těžké. Nejen o dosavadních kláních, ale i o nových posilách či svých osobních výkonech v letošní sezoně jsme hovořili s rozehrávačem Tomášem Vyoralem.

Tomáši, z pěti zápasů jsme brali zatím tři výhry. Je to odpovídající, nebo jsi jich očekával více? 
Měli jsme poměrně těžký los. Venku jsme narazili na silné Pardubice a Prostějov. Oba zápasy jsme nezvládli v obraně, což nás stálo výhru. Takže si myslím, že to není špatný start do sezony, ale určitě máme na čem pracovat. 

V obou venkovních zápasech jsme nezachytili úvod zápasu. V Pardubicích jsme brzy prohrávali 7:16, v Prostějově dokonce 4:17. Proč tomu tak bylo?
 
Hlavně v zápase s Prostějovem jsme nastoupili nekoncentrovaní a nefungovala nám týmová obrana, což se odrazilo i na výsledku. Musíme se poučit z chyb a příště začít lépe. 

Je tedy špatná „defe“ hlavním důvodem těchto nezdarů?
 
Určitě je to naše obrana. Nepomáháme si ze slabé strany a soupeř to má hodně ulehčené. To je náš hlavní problém. 

Naopak v domácí hale jsme zdolali Jindřichův Hradec, Ostravu i Svitavy. Co bylo hlavním klíčem k těmto úspěchům? A jak moc vám také pomohlo domácí prostředí?
 
Určitě hrálo roli domácí prostředí. Do všech zápasů jsme nastoupili úplně v opačném rozložení než u venkovních. Hráli jsme dobrou obranu s rychlým protiútokem. 

Proti Lions i Svitavám jsme ale soupeři dovolili utkání zdramatizovat. Bylo to hlavní, na co apeloval po zápase kouč Pavel Budínský?
 
Ano, byla to jedna z věcí. Vedli jsme o hodně a nechali jsme si to zbytečně zdramatizovat. Neudrželi jsme koncentraci až do konce a poslední čtvrtina vypadala hrozně. To už se nám nesmí stávat, jinak se nám to příště může vymstít. 

Po Mateji Ventovi máš nyní na rozehrávce po boku Anthonyho Tuckera, který je méně impulzivní než slovinský plejer. Sedli jste si tedy spolu po lidské i herní stránce?
 
S Tonym vycházíme dobře. Máš pravdu, že je méně impulzivní než Matej, ale na trénincích do sebe jdeme na 100 procent. 

Druhou výraznou posilou je pivot Jirka Jelínek. Cítíš, že i s ním se spolupráce zlepšuje zápas od zápasu? A v čem se třeba liší od Míry Soukupa, za nějž přišel jako náhrada?
 
Já si myslím, že s Jirkou je spolupráce v pohodě. Od Míry Soukupa se liší tím, že hraje více z tříbodové čáry do koše a také více střílí. Míra hrál častěji okolo koše. 

Na začátku sezony nastupuješ v základní sestavě a držíš si zatím průměr 8,8 bodu na utkání. Jsi se svými výkony i produktivou zatím spokojený?
 
No, zatím to až na nějaké výpadky ujde, ale vždycky to může být lepší... 

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip) 2896x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit