A-tým > Rozhovory

L-Bažant o trojkobití proti Opavě, smůle s Nymburkem i tipu na plichtu při Utkání hvězd

16.03.2015 12:12Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Válečníci i počtvrté v letošní sezoně zdolali Opavu, tentokrát poměrem 82:65. Základ výhry položili děčínští hráči ve druhé periodě, kterou vyhráli drtivě 29:9, navíc do koše Slezanů nasypali hned 12 trojek! Tři z nich a celkem 15 punktů měl na svědomí i křídelník Lukáš Bažant, jenž byl také respondentem našeho rozhovoru.

Lukáši, Opavu jsme porazili celkem jednoznačně. Kde hledáš hlavní klíče k naší výhře?
My jsme chtěli navázat na tři dobré poločasy z dvou předchozích zápasů, na druhý poločas s Prostějovem a ty dva s Nymburkem. Myslím si, že jsme začali s dobrou energií, sice nám v první čtvrtce trošku vázla obrana, ale v útoku to šlapalo. A pak jsme přidali od druhé čtvrtiny i dobrou obranu, k tomu jsme navíc zlepšili i úspěšnost střelby.

Právě střelba, hlavně trojková, se vám opravdu dařila, když jste prohnali síťkou 12 z jedenadvaceti pokusů, což činí úspěšnost 57 procent. Trojky jsou přitom jinak právě hlavní opavskou zbraní.
Určitě souhlasím. (úsměv)

Z čeho ta úspěšnost plynula? Dokázali jste si vytvářet dobré pozice?
Myslím si, že jsme si dávali dobře míče z rukou a míč nám taky dobře putoval. Hráli jsme nesobecky, z čehož plynuly ty volné střely. A pak už to bylo jenom o proměňování a srovnat si nohy. Na ty střely bylo hodně času, protože jsme si to dobře dali, takže fungovalo to.

Když se ještě vrátíme krátce k Nymburku, kde výhra byla hodně blízko. Proč to nakonec neklaplo?
My jsme v podstatě celý zápas vedli, ale na konci se trošku projevila velká zkušenost Nymburku v těžkých zápasech. My jsme v té koncovce měli malinko smůlu - a holt musíme střely, které jsme v koncovce měli, příště dávat.

Máš v plánu jet se podívat v pondělí na Utkání hvězd?
Na All-Star se nechystám, asi spíš budu odpočívat a dívat se doma.