A-tým > Rozhovory

GM Lukáš Houser: BK Děčín by měl při rozšiřování spolupráce plnit funkci garanta Koubasketu

15.10.2014 18:10Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Jak přiznal v úterním rozhovoru kapitán týmu Jakub Houška, na určité bázi již užší spolupráce mezi BK Děčín a Koubasketem odstartovala. V ještě větší míře by se tak mělo dít v aktuální sezoně, což kvituje i generální manažer klubu Lukáš Houser. Jak bude tato spolupráce probíhat? Budou se konat různé společné akce? A v jaké souvislosti přirovnal Unicef ke Koubasketu? Více se dočtete v aktuálním rozhovoru...

Lukáši, jak vy osobně se k aktivitě Koubasketu, potažmo jeho charitativnímu shopu, stavíte? 
Ještě v době, kdy jsme byli s Kubou spoluhráči, se mi líbilo ráno vstát a přečíst si něco nového na Koubasketu. Jestli tam o mně nepíše třeba něco ošklivého. (smích) Koubova práce a zájem je super. Ono je to nastavené tak, že klub i Koubasket jdou v oblasti charity podobným směrem. I BK Děčín, přestože je to v první řadě sportovní klub a jeho hlavní prací není charita, je v tomto směru hodně aktivní. I díky hráčům, Koubovi nebo Alence (Volrábové, marketingová manažerka, pozn.). Kluci za rok objezdí opravdu spoustu akcí. Snažíme se pomáhat různými aukcemi, ale i jinými věcmi – ne jenom finančně. I osobně, návštěvami - a dělat těm, kteří to potřebují, nejvíc radost. A tak mi přišlo jako dobrý nápad tyto směry, tedy klub a Koubasket, spojit. 

V brzké době máte v plánu spolupráci prohlubovat. Na jaké bázi či v jaké formě by se tak mělo dít?
 
Ona ta spolupráce už v podstatě nějaký čas funguje. Od té doby, kdy Jakub přišel do Děčína, žije BK Děčín a Koubasket v symbióze. A například při posledním play off se prodávala trička s logem klubu i Koubasketu, jejichž výtěžek šel na dobročinnost. Teď jsme domluvení, že naši spolupráci trochu zintenzivníme. Ale nenásilnou formou. Aby bylo i nadále jasné, že Koubasket je pořád charita pro všechny a není nějakou dceřinou společností BK Děčín. Ten by se měl stát jakýmsi garantem Koubasketu. Nechceme Koubasket „sežrat“, to není smyslem naší spolupráce. Koubasket by tady měl být jako značka pro celou republiku, ne jenom pro Děčín. 

Co vás k myšlence užší kooperace vedlo? Kde byl prvotní impulz k prohloubení té spolupráce?
 
Jak už jsem řekl, ta spolupráce tu už byla a nyní ji chceme pouze více prohloubit, pojmenovat ji. Jedním z impulzů byl i rozhovor s mým předchůdcem a kamarádem Pavlem Starou (současný předseda představenstva Pardubic) který mi řekl, že se mu moc líbí, co Koubasket dělá, a že by určitě nebylo špatné to spojit. 

Plánujete i nějaké společné akce, které by měly Koubovu i klubovou značku více propagovat?
 
Já jsem Kubovi trošku v žertu říkal, že Barcelona má Unicef, tak my budeme mít Koubasket. Ale nebude to teď nic převratného. Určitě to bude větší propojení v mediální oblasti, kde si můžeme navzájem pomoci - a hlavně rozšířit pomoc lidem, kteří ji potřebují nejvíc. Víc využijeme obě loga, jak BK Děčín, tak Koubasket. A počítáme s tím, že postupně se naše spolupráce bude rozšiřovat i dál. Ale tomu chceme nechat trochu volný průběh. 

Nešlo by podobnou myšlenku naťuknout i ostatním klubům, případně na zasedání Asociace ligových klubů? Například akce Každý koš pomáhá je známá, ale konána „jen“ jednou ročně.
 
Tak daleko jsme zatím neuvažovali. Ale proč ne. Jde přeci o dobrou věc a těch není nikdy dost. Jde jen o to, aby ta spolupráce byla správně pochopena. Koubasket zůstává Koubasketem a BK Děčín se mu snaží pomáhat. Dobročinnost je důležitá a například projekt Každý koš pomáhá je skvělý. Mimo jiné pomohl třeba neteři našeho hráče Míry Soukupa - a od doby svého vzniku pomohl spoustě jiným lidem a dětem. Ale je to vždy pouze jednorázová akce. Kdežto Koubasket se snaží pomáhat neustále. 3751x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit