A-tým > Rozhovory

Dvojrozhovor s válečnickými benjamínky H + H

15.10.2013 12:02Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Kromě tří posil zvučnějších jmen přivedl děčínský management v letní pauze do týmu i dva talentované borce, kteří mají basketbalovou budoucnost ještě před sebou. Rozehrávač Michal Honzák a pivot Daniel Hendrych se v děčínské kabině zabydleli velmi rychle a již v přípravných zápasech naznačili svůj potenciál. Věří, že dostanou šanci i v MNBL? Jaké mají ambice? A jak se jim hraje pod koučem Pavlem Budínským? Na tyto i další otázky oba mladíci ochotně odpovídali.

Kluci, ještě dodatečně vítejte v Děčíně a přeji vám u nás hodně štěstí. Jaké jsou vaše dosavadní pocity z angažmá v barvách Válečníků? 
Michal:
Nemám zatím příležitost zúčastňovat se všech tréninků a týmových akcí, jelikož dojíždím do školy a navíc působím i v Liberci, takže netrávím s klukama moc času. Ale atmosféra v kabině je perfektní a prostředí na mě působí tak, jak má, tedy profesionálně a přátelsky zároveň. 
Dan: Děkuji. (usměje se) Nemám žádný důvod být zde v Děčíně nespokojený. Vše je na profesionální úrovni a ja se snažím pochytit, co se dá. Jak od trenerů, tak i od spoluhráčů.

Kdo vás k basketbalu přivedl a v kolika letech to bylo?
 
Michal: Začal jsem hrát pod nátlakem rodičů asi v šesti letech. Tehdy se jednalo spíš o nějaké míčové hry. 
Dan: K basketbalu mě nevedl nikdo. Hrál jsem už od mala a pořádně jsem se mu začal věnovat v sedmnácti letech poté, co skončila hokejová kariéra. 

Jaké ambice máte ve své basketbalové kariéře? 
Michal: Dlouhodobé cíle se těžko hodnotí. Co se týče krátkodobých, chtěl bych se postupně dostat do základní rotace, získat nějaké minuty, získávat minuty pravidelně a ve větším měřítku. Rád bych se basketbalem slušně živil. 
Dan: Každý sportovec by měl mít ty nejvyšší ambice. Já trénoval hlavně proto, abych mohl hrát MNBL. Takže je těžké mluvit o ambicích, když ještě před rokem jsem hrál basketbal jenom za barákem. 

Kdy jste se o nabídce z Děčína dozvěděli a jak dlouho jsi nad ní váhali? 
Michal: Děčín mě kontaktoval na přelomu června a července. 
Dan: Koncem května mě kontaktoval Kuba Důra, jestli bych nechtěl přijet na zkušební trénink do Děčína. Nebylo žádné váhání. Nabídku jsem přijal ihned a vyšlo to. 

Jak rychle se vám podařilo aklimatizovat se v děčínské kabině?
 
Michal: Jak už jsem zmínil, zatím si ve všem zvykám, je pro mě hodně nového… Musím ale říct, že se mi to kluci snaží ulehčit a téměř neodcházím bez úsměvu na rtech. (usměje se i při odpovědi na otázku) 
Dan: Nebylo to jednoduché. Všichni se alespoň trochu znali, ať už jako soupeři nebo dřívější spoluhráči. Ale já nikoho neznal. Teď už je to v pohodě, všichni ví, co jsem zač. (rozesměje se) 

Dana teď s prominutím vynechám, otázka by byla zbytečná. Tedy Michale, je někdo z hráčů, s kým ses znal více? 
Michal: S mladšíma v sestavě jsem se s většinou znal, což mi na úvod pomohlo, i když vzhledem k mentalitě hráčů v Děčíně to snad ani nebyla potřeba. 

Jak se liší letní příprava v Děčíně, hlavně její kondiční část, od vašich bývalých působišť?
Michal: Mám za sebou i náročná reprezentační kondiční soustředění, ale v porovnání s děčínskou to byla procházka. Hned na úvod mi tedy pěkně spadla brada. Když už i pivoti zvládli třeba víc a něco rychleji než já... Sice jsem byl po zranění, ale i tak mi sebevědomí spadlo hodně nízko. 
Dan: Byla to moje první opravdová basketbalová příprava, takže težko říct. Ale když to porovnám s hokejovou, je to v podstatě stejné. 

V jakou minutáž a zápasové vytížení v děčínském dresu věříte? 
Michal: Těžko se mi to odhaduje. V přípravných zápasech jsem vždy alespoň na chvíli šanci dostal, ale jak to bude v soutěži, těžko říct.. Byl bych samozřejmě rád, abych nastupoval pravidelně. 
Dan: Když dostanu šanci, dám do toho všechno! Nezáleží mi, jestli budu hrát minutu nebo dvě, hlavně že budu moct pomoci týmu. 

Jak se vám hraje pod koučem Pavlem Budínským? 
Michal: Herní styl mi úplně vyhovuje. Začínají sice přibývat a přibývat akce, ale snad to do hlavy dostanu. Zatím plním spíš funkci obrany a rychlého přechodu na útočnou půlku, ale není to tak, že by mě do této role trenér postavil. Naopak, každého vede k tomu, aby hrál nebojácně a tvořil. 
Dan: Je to trenér reprezentace, co víc si v mojí situaci přát. Jak jsem řekl, musím toho teď pochytit co nejvíc a snažit se to dávat na hřiště. Nevím, od koho jiného bych se mohl naučit víc. Než jsem nastoupil na první trenink, každý, kdo ho trošku znal, mě varoval, že jako trenér je hodně přísný. Ale co jsem zažil v hokejové kariéře, když není přísný trenér, není kvalitní trénink. 3772x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů



 

Generální partner

Přihlásit