A-tým > Rozhovory

J. Houška: Můžeme konečně trénovat, a je to znát

15.02.2018 22:04Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Kapitán BK ARMEX Děčín, Jakub Houška, prožil v utkání proti Ostravě, kterým byla uzavřena základní část Kooperativa NBL, velmi povedený večer.  Proměnil čtyři ze svých pěti trojkových střel, k tomu přidal jednu šestku a byl druhým nejlepším střelcem svého týmu. Doskočil rovněž tři míče, ale především si po dlouhé době zahrál delší časový úsek. Po utkání pak s úsměvem odpovídal na otázky ohledně samotného zápasu, ale i dvou pohárových vrcholů, které nyní Válečníky čekají.• Jaké to bylo rozloučení se základní částí?
Bylo to takové poklidné a příjemné rozloučení. Chtěli jsme na Ostravu vlétnout, abychom si udělali zápas trochu jednodušší, což se nám povedlo. Bylo to dobré a celýé utkání jsme si udržovali vedení okolo patnácti, dvaceti bodů.

• Se svým výkonem jste spokojen?
Jsem hlavně rád, že jsem mohl nastoupit. Trenér mi říkal, že budu hrát a konečně jsem se po tom zranění dostal trošičku do tempa. Dnes mi tam něco spadlo, což je takový příjemný bonus. Je to odměna za to, že když člověk chce pracovat, nějakým způsobem se mu to vrátí. A doufám, že mi to ještě vydrží.

• V závěru jste hodně hráli na mladíky Kloudu a Karlovského...
Dnes nám přijeli pomoct kluci z Chomutova, protože Bazy a Pavlík (Bažant a Grunt, pozn. red.) byli nemocní a jsem rád, že to takhle vyšlo. Rozdíl ve skóre byl veliký a mohli si zahrát. Pro ně to jistě bylo super, protože každá minuta na palubovce je bomba. Bylo fajn, že jsme si rychle udělali náskok a kluci mohli nastoupit, a ne jen sedět na lavičce.

• Co říkáte vašemu čtvrtému místu po základní části? 
Myslím, že dobrý. My jsme měli v průběhu sezóny dost zraněných a nemohli jsme ani pořádně trénovat. Ale jakmile jsme se všichni vrátili do stavu zdravých, můžeme naplno trénovat a hned je to znát. Když se trénuje čtyři na čtyři, není to zkrátka ono. Ale posledních čtrnáct dní bylo trochu volnějších, mohli jsme potrénovat, což nám hrozně pomáhá. Nyní máme tedy docela natrénováno, máme za sebou zápasy, které jsme museli vyhrát a potvrdili jsme, že do skupiny A1 patříme. Po prohraném utkání v Kolíně jsme si řekli, že teď už to je jen na nás, že když vyhrajeme ty zápasy, které musíme vyhrát, nemusíme se na nikoho ohlížet. A to se povedlo, včetně bonusové výhry v Pardubicích.  

• A právě Pardubice na vás čekají v sobotu v semifinále Českého poháru. Je to dobrý soupeř?
Je to super soupeř! Proti Nymburku se nechce hrát nikomu, proti domácím Svitavám by to nebylo také jednoduché. Uvidíme, jak nám to s Pardubicemi půjde. Zápas to může být vyrovnaný, ale také nemusí. Je jasné, že Pardubičtí na nás budou mít velikou chuť a budou nám chtít oplatit porážky ze základní části. Navíc Pardubice jsou poměrně blízko Svitav, takže jistě tam budou mít své fanoušky. Ale my se rozhodně popereme a chceme dojít co nejdál.

• Po Českém poháru vás čeká čtvrtfinále Alpsko-jadranského poháru, kde bude ve dvojzápase usilovat o postup přes USK Praha.
V tomhle poháru bych chtěl dojít ještě dál. Klidně můžeme oba vyhrát, a to nemyslím jen tak. Jistě, s Nymburkem by to bylo velmi těžké, ale v Alpe Adria Cupu, když budeme hrát dobře jako dnes a postoupíme přes USK, je cesta dál otevřená. Takže proč to nezkusit a nebýt dobří na tomhle kolbišti.

2441x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit