A-tým > Rozhovory

O-Šiška o super ofenzivě, horší „defe“, zvykání si na zápasové tempo i očekávání mače se Zhořelcem

14.09.2015 12:06Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

První utkání v dresu Válečníků má za sebou nová akvizice z Brna, rozehrávač Ondřej Šiška. Jak hodnotil svou premiéru i týmový výkon proti Niners? Co ho mile překvapilo? O tom už více v následujícím interview.Ondro, jak hodnotíte týmový výkon v prvním přípravném utkání proti Chemnitzu?
Byl to první přípravný zápas, určitě jsme nečekali, že by nám to šlo nějak extra v útoku. Ale nakonec jsme dali 94 bodů, což je super. Ale zase nemůžeme být spokojení s obranou, téměř 90 inkasovaných bodů doma je hodně, zvlášť když se chceme prezentovat dobrou obranou. Ale na tom se dá zapracovat.

Rezervy jsme měli i na útočné polovině, ale myslím, že do přípravných zápasů jsme vstoupili dobře, výhrou, což je pro nás pozitivní. Na začátku utkání jsme prohrávali o více než deset bodů, ale ještě v první čtvrtině jsme to otočili a ukázali charakter. Určitě ten tým je dobrej. (úsměv)

A co říkáte na svou premiéru v dresu Děčína?
Zkoušel jsem se chytit dobrou obranou, což se mi nějak částačně podařilo. Ale ty šestky! (pousměje se) Ty šestky byly můj největší problém (bilance 11/3 – 27,3%, pozn.). Musím si zvyknout na zápasové tempo a potom ty šestky proměňovat, protože se prostě nesmí stát, abych měl takhle špatnou úspěšnost trestných hodů.

Jak náročný byl první zápas po letním fyzickém drilu, který jste absolvovali? Bylo to znát například na konci zápasu?
Tak určitě, makali jsme hodně, příprava byla dobrá, ale šlo vidět, že prostě teď musíme přepnout na zápasové režimy a dobře rozložit síly. Byl to náš první zápas po dlouhé době, takže si na to musíme zvykat.

Když se vrátíme k fyzické přípravě. Jak rozdílná, respektive náročnější byla pro vás například oproti té, kterou jste absolvoval v Brně?
Určitě to tady bylo na vyšší profesionální úrovni, byla víc propracovaná. Nechci nějak zrazovat Brno, ale prostě Děčín je v tomhle už o několik kroků dál, je to klub s velkými zkušenostmi. Byl to pro mě trošku nezvyk, ale čekal jsem, že to bude trošku náročnější. Tenhle tým z toho čerpá celou sezonu, takže je to nezbytná část sezony.

Na první přípravný mač si do děčínské haly našlo cestu poměrně dost fanoušků, kteří vytvořili slušnou kulisu. Byl jste tím mile překvapený?
Překvapený, možná trošku jo. Určitě čekám, že v sezoně bude chodit hodně diváků, to byl jeden z důvodů, proč jsem sem šel. Děčín je diváky známý a určitě nám dali energii do zápasu. Je to super věc, že nás takhle podporují.

V dalším přípravném utkání vás tuto středu čeká polský vicemistr a loňský účastník Euroligy Turow Zhořelec. Jak se na tohle střetnutí vy osobně těšíte?
Těším se určitě hodně. Zahrát si proti takto kvalitnímu týmu a hráčům je skvělý, bude to moje první zkušenost hrát proti euroligovému týmu. Budeme chtít vyhrát, ale uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet. Určitě budeme hrát na sto procent - a co my víme, možná překvapíme a vyhrajeme. (úsměv)

Foto: Luděk Černý (Princip)

Fotografie

3022x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit