A-tým > Rozhovory

Po kouči přichází hodnocení sezony i od kapitána Jakuba Houšky…

14.05.2013 09:32Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět S menším časovým odstupem jsme po smolném čtvrtfinálovém vyřazení od Pardubic vyzpovídali i kapitána týmu Jakuba „Koubu“ Houšku. Vůdce děčínské družiny letos pronásledovaly opět různé zdravotní trable (otřes mozku, zraněné koleno), ale jako by ho všechny tyto problémy ještě více zocelily – a v play-off se dokázal vyburcovat ke skvělým výkonům, které však bohužel na postup nakonec nestačily. Jaké byly jeho prvotní pocity po vyřazení? Proč je hrdý na svůj tým i celý Děčín? A jak to bude s jeho budoucností v děčínském dresu? Odpovědi na tyto otázky a mnohem více se dočtete právě uvnitř tohoto rozhovoru.

Koubo, jaké se v tobě s odstupem zhruba týdne mísí pocity po ztracené koncovce s Pardubicemi? 
Když si na to vzpomenu, je to smutné, ale jinak to již beru sportovně. Vím, že se v ty okamžiky dalo udělat spousta věcí jinak, ale to už se bohužel nevrátí - a tak nám nezbývá nic jiného než se z toho všeho poučit a příště to udělat jinak. Jinak to byl ale jeden z nejkrásnějších zápasů, co jsem v Děčíně zažil… PS: Musím ale přiznat, že jsem se na tu koncovku ještě nepodíval, nějak nebyla síla… 

Jaké byly ty prvotní pocity po vyřazení a nejbližší dny? Jak jsi se snažil zapomenout? 
Pocity hrozné. Měl jsem strašlivou zlost, byl jsem strašně zklamaný, musel jsem na chvíli pryč z haly. Tímto se omlouvám těm, co mě viděli křičet pod schodištěm a za halou… Šli jsme na pivo, v sobotu jsem byl doma, smutnej, neděle už byla lepší, utekl jsem s Márou (synem) ven - a to pomohlo. 

Souhlasíš, že i přes hořký konec se dá sezona - po všech problémech - v celkovém kontextu hodnotit celkem pozitivně? 
Ve středu jsem to psal na své stránky. Jsem za tuhle sezonu moc rád a jsem rád, jak jsme ji zvládli. Škoda, že jsme to nedotáhli, ale jsem na nás a na celý Děčín hrdý… Myslím, že jsme vytvořili jeden velký celek, který se jen tak nevidí. Semkli jsme Děčín, toho si cenním nejvíce. 

Jak ji hodnotíš z osobního hlediska po všemožných zdravotních komplikacích, které tě provázely? 
Byla to pro mě nejemotivnější sezona v kariéře - a asi již zůstane. Bylo v ní mnoho krásného, ale i mnoho smutného a bolestivého, nakonec, jak to u mě bývá, budu si spíše pamatovat to dobré - a to špatné bude rychle mizet. Takže už nyní tvrdím, že ta sezona měla velký smysl a byla dobrá!! Myslím, že úspěch se v tuto chvíli nedá měřit jen vyhranou medailí, ale i vším tím kolem - a myslím, že to jsme hodně vysoko. 

V play-off jsi předváděl výborné výkony a zvedal diváky ze sedadel. Čím to je, že na vrchol sezony jsi byl v takové formě? Vyhovují ti právě tyhle vypjaté zápasy, kde jde o všechno?
Já tyhle zápasy miluju. Ale spíš to bylo tím, že jsem se vždycky chtěl dostat do nějaké pohody - a ono se něco stalo. Teď jsem si to nastavil tak, abych byl v play-off v pohodě, a ono to vyšlo, nic víc, nic míň. I přesto nám to nestačilo, ale je pravda, že já jsem si to neskutečně užíval… PS: Možná jsem měl ještě víc. (usměje se) 

Jak moc naše výkony ovlivnila absence Roberta Landy a následně i Admira Aliče, který se zranil ve druhém zápase? 
Bobo se nám zranil den před začátkem play-off, hrozná rána s jeho letošní formou. On je typ hráče, který nechá na hřišti duši a vždy chce týmu pomoci, to nám v play-off chybělo, trochu odpočinout, trochu nové energie, v tom jsme měli tu nevýhodu. Ali je zase pan hráč, který nám poté také chyběl, museli hrát mladí kluci - a i když to zvládali dobře, tak si myslím, že neměli takový respekt. A to nám prostě chybělo ve vypjatých okamžicích.

Pardubice jako jednu ze svých zbraní měly i halu na Dukle. Jak se vám v ní hrálo? Byla to pro Beksu opravdu taková výhoda, jak se na první pohled zdá? 
Já myslím, že atmosféra tam byla skvělá. Takže my jsme byli spokojeni, trochu jako u nás v hale. Sice jsme tam dvakrát prohráli, ale zápasy to bylo pěkné a s výbornou kulisou. Jen bych hodil myšlenku do placu - buď tam hrát celou sezonu a nebo vůbec…Je to potom zvláštní. Samozřejmě to mají složité s hokejovou halou, ale… 

Celá série byla plná ostřejších soubojů a vzájemného hecování, ty jsi měl například takhle pár „proslovů“ s pardubickým Lukášem Kotasem. Bylo to vše v určitém rámci play-off? Co si vlastně takhle jako hráči mezi sebou říkáte? 
No já si myslím, že takových střetů mohlo být klidně více - a nebylo. (úsměv) Nééé, prostě jsme si párkrát něco řekli, ale to jsou jen situace v zápase - a pak člověk jde a poblahopřeje a život jde dál. Kdyby tohle nebylo, lidi to nebaví, Koubu to nebaví a nikdo na to koukat nebude, byla by to nuda - a když chce někdo vyhrávat, tohle k tomu prostě asi patří… Tohle je hřiště, jinej svět. 

Tvým snem je zahrát si s Děčínem finále. Zůstaneš tedy v dresu Válečníků i v příští sezoně? Jaká je aktuální situace kolem tvého setrvání? 
Můj sen to samozřejmě je, jako každého v Děčíně, stále se o tom mluví a člověk to vlastně ani už nemusí říkat - a stejně se to v rozhovorech stále objevuje … Vedení mi nabídlo smlouvu, já vím, že vedení můžu věřit a že vždy platilo to, co řekli. Teď budeme jednat, abychom došli ke společnému závěru, protože jak vedení, tak já vím, že tady chci zůstat a bez Děčína si svůj sportovní život nedovedu představit… Já jsem Válečník!!! 

Foto:
Luděk Černý - Princip 3746x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit