A-tým > Rozhovory

Rozhovor s Koubou

13.03.2014 14:14JD | Tisk | Přejít zpět Kouba, kapitán BK Děčín, pivot s reprezentačními zkušenostmi, ale také zdravotními potížemi. Bojovník, hecíř, srdcař - to vše jsou výrazy, kterými média v jeho případě nešetří. Jedna z ikon novodobého BK Děčín, oblíbenec fanklubu a také autor projektu Koubasket... To všechno je Jakub Houška!

Kubo, jak to vypadá s Tvým aktuálním zdravotním stavem a kondicí? 

Musím říci, že jsem teď zdráv. S mojí imunoložkou paní doktorkou Grimmovou usilovně pracujeme na tom, abych byl v pořádku, tak se nám to teď snad již začalo dařit. Klepu kudy chodím a tak to snad vydrží. Už se mi o těch nemocech i zdálo, což opravdu nebylo příjemné... Kondice je na tom trochu hůře, ale "díky" mým problémům jsem se v tom naučil trochu chodit a tak vím, co kdy a jak. Teď dělám věci navíc, jsem unavenější, ale věřím, že se to vše brzy vrátí... 

Co říkáš dosavadním výsledkům týmu a troufneš si na tip, jak dopadne asi momentálně největší boj ligy - o umístění na 3.-6.místě? 

Tak samozřejmě bych byl rád, kdybychom na 3. místě byli my, ale opravdu se to nedá odhadnout. Všechny týmy, které se o toto umístění perou, nemají zrovna vyrovnané výsledky a dokážou porazit kohokoliv, ale také kdekoliv prohrát. Je to ošemetné. Liga je vyrovnaná a týmy ze zpod tabulky opravdu mohou zlobit, obzvlášť když jim to sedne střelecky. Třetí bude tým, který si na konci sezóny dokáže udržet výkonnost na vysoké úrovni a nebude zbytečně prohrávat. 

Máš přání, koho bys nejraději do play-off...? 

Přání nemám. Chtěl bych hlavně začínat doma a to je teď náš úkol. Musíme za tím jít a pokusit se to zvládnout, i když to bude náročné... Ale stejně jako pro ostatní :) Možná, když teď tak přemýšlím a tak trochu na odlehčení, tak bych chtěl Pardubice :) Derby by bylo krásné, ale s Pardubicemi to má taktéž mega náboj a všichni si pamatujeme loňský rok... Fakt nevím a je to celkem jedno, ty týmy jsou neskutečně vyrovnané... 

Můžeš znovu ozřejmit, jak ses dostal k "mimohráčským" aktivitám, které provozuješ? Jak vznikl Koubasket a kdo je autorem názvu? 

Už je tomu dlouhých 10 let, kdy jsem se zranil a neměl co dělat a v tu chvíli nás to se švárou napadlo... Nudil jsem se doma a za 5 dnů se narodil koubasket. Název byl složitější, trochu nám to trvalo, ale díky mé přezdívce, kterou mi vymyslel Milan Doksanský v Chomutově, to bylo trochu snazší... Dříve to nebyl jen koubasket, ale koubasket.wz.cz :) :) Jedna z mých otázek, když jsem přestupoval do Děčína byla, jestli budu moci provozovat dál své stránky a dostal jsem souhlas :-) 

Co je teď nejvýraznější aktivitou Koubasketu? 

Před Vánoci jsem rozjel charitativní projekt, který jsem si vytvořil v hlavě. Prodej věcí "značky" koubasket, z kterých jde poměrně velká část na charitu... Zabírá to můj volný čas, ale čas, který jsem se rozhodl věnovat něčemu, kde cítím, že můžu být hodně prospěšný. Chtěl jsem, aby koubasket věci nebyly jen o fanoušcích DC, ale i o všech ostatních, aby koubasket spojoval lidi na vlně pomoci, ať jste z Děčína, Pardubic, Brna či Prahy. Koubasket není jen Kouba, ale nyní již i X desítek lidí, kteří se zapojili do pomoci. PS: Při sobotním zápase půjdou do prodeje náramky, z kterých půjde díky firmě Sanex cz s.r.o. 100% na charitu a bude na každém, kolik přispěje! Podrobné info se dozvíte…   

Údajně budeš součástí projektu na propagaci Mattoni NBL.. Prý jde o spolupráci se spolčností Concept One.. Už víš něco bližšího?
 

Něco vím, něco jsem četl a to "údajně" mohu potvrdit. Myslím, že propagaci NBL potřebuje a já jsem typ člověka, který se o to vždy snažil. Ať už na klubové úrovni, tak i na úrovni reprezentace. Díky koubasketu jsem měl tu možnost a tak jsem toho využíval. Rád do těchto akcí vstoupím, podpořím a budu rád jejich součástí. Myslím, že s tím mám už i trochu zkušenost, takže to může být oboustranně výhodné :) :) 

Ještě jedna otázka. V současnosti vedeš družstvo Přípravky 2. Kolik a jak starých dětí tam máš? Baví Tě to a kdy mát tréninky? Udělej si nábor... ;) 

Ano, s Tomášem Vyoralem máme nejmladší Válečníky... Vlastně jsem ji postupem času přebral jako za svou hlavní, protože jsem na začátku sezóny ještě fungoval u U14 a 15, ale díky narození druhého prďolky a manželčině vytíženosti jsem musel trochu ubrat. Přípravka má 2 tréninky týdně a tak to jde. Jeden je v pondělí a druhý ve čtvrtek. Dětí máme cca 30 a musím říci, že kdo se během sezóny přihlásil, ten vydržel a to je skvělé. Je na nich vidět úžasný pokrok a již v průběhu jsme začali posouvat některé o kategorii výše, aby se dál zlepšovaly. Z mého pohledu táty mám k těm dětem ještě blíže, jelikož mám podobně "starého" gaunera doma a tak vím, co a jak... Chvíli je člověk trenér, chvíli "táta" - zaváže tkaničky, vysmrká a jede se dál :) :) Děti máme ve věku 5 - 8 let a rádi přivítáme další. Takže kdyby někdo chtěl, klidně přijďte vždy v pondělí od 14:30 do haly a můžeme začít společně sportovat. Také mohou zájemci napsat přímo mojí maličkosti na kouba@koubasket.cz, případně nabor@bkdecin.cz :) :) 3397x  | JD | Tisk | Přejít zpět

molten

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2019/20

Nadstavba

#TýmyK+-%
1.ERA Basketball Nymburk28280100
2.BK Opava2820871
3.DEKSTONE Tuři Svitavy2819968
4.SLUNETA Ústí nad Labem28161257
5.Olomoucko28151354
6.BK JIP Pardubice28151354
7.USK Praha28131546
8.BK ARMEX Děčín28111739
#TýmyK+-%
1.Kingspan Královští sokoli2781930
2.mmcité1 Basket Brno2781930
3.NH Ostrava2781930
4.GEOSAN Kolín2752219

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit