A-tým > Rozhovory

Pavel Houška: V zápase s USK se nám dařilo vše, na co jsme sáhli!

13.03.2012 09:54Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Po dvou těsných prohrách s Nymburkem a v Prostějově nastupovali naši hráči do zápasu proti pražskému USK s vědomím, že třetí nezdar v řadě by jim mohl před blížícím se play-off nahlodat sebevědomí. Pražané sice začali utkání aktivně, ale zlepšená hra vynesla našemu celku do půle vedení o 19 bodů a nakonec drtivé jednačtyřicetibodové vítězství se sladkou třešinkou na dortu v podobně nastřílené stovky! Celkový průběh zápasu, nezvyklé „k.o.“ kouče hostů Kena Scalabroniho i opět výtečnou atmosféru v hale hodnotil pro děčínský web pivot Pavel Houška, autor 18 bodů a 8 doskoků ze sobotního špílu.

Pavle, v sobotu jsme doma rozdrtili pražský USK. Jak se naše vítězství rodilo?
Vítězství se rodilo postupně od začátku utkání. S přibývajícím časem jsme postupně navyšovali skóre a prakticky diktovali tempo hry.

První minuty duelu jsme sice neměli ve své režii, ale do konce první půle jsme soupeři odskočili na 19 bodů. Čím nás soupeř v úvodu nejvíce trápil?

Tak v úvodu utkání bylo vidět, že USK dokázal fyzicky vzdorovat, ale s postupem času se ukázala naše silnější lavička a následná fyzická převaha.

Ve třetím kvartálu se zdálo, že jste mírně polevili a kouč Pavel Budínský měl během oddechového času hlasitější proslov. Na co vás během něho upozorňoval a jaké chyby vám vytýkal?

Tak během utkání se může stát, že dojde k polevení v koncentraci. K tomu také došlo, a tak nás trenér během time-outu nabádal ke zvýšené obezřetnosti, a že utkání stále není ještě u konce.

Po něm jste předvedli šňůru 12:4 a svého soupeře mačkali až do konce. Nepřipadali jste si chvílemi proti bezradnému soupeři jako při exhibici?

Bylo to normální ligové utkání, ale s tím rozdílem, že nám se extrémně dařilo.

Ve 35. minutě se udál nevídaný jev, a to když frustrovaný kouč Pražanů Ken Scalabroni inkasoval 2 technické chyby v řadě a musel do kabiny. Zažil jsi ve své kariéře něco podobného?

Zažil jsem to ještě v dorostu. Co se týče té dané situace. Prostě i tohle k basketbalu patří, protože je to sport plný emocí…

Vysokoškoláky jsme jednoznačně přeskákali (32:18) a měli i mnohem více střeleckých pokusů. Čekal jsi ty osobně tak jednoznačný zápas?

Takovýhle průběh jsem si přál, ale nevěřil jsem v něj, protože v posledním utkání na USK jsme také vedli v poločase, ale utkání jsme nakonec prohráli.

Stobodovou hranici se podařilo překonat paradoxně nejmladšímu borci kádru, Honzovi Bejčkovi. Jak drahé to pro něj ve vašem sazebníku bude a dostal od vás v šatně pochvalu?

Tak Honza se dané šance chopil dobře a jsem rád, že si mohl zahrát. To, že dal stovku, byl bonus, který ho ovšem něco bude stát. Co to bude…nejspíš koblížky a větrníky. (usměje se)

Jak se ti také zamlouvala opět bouřlivá atmosféra v hale během zápasu? Proti komornímu prostředí v minulém špílu v Prostějově to asi musel být markantní rozdíl!
Myslím, že na tuhle otázku je úplně zbytečné odpovídat. Atmosféra v hale byla fantastická. Samozřejmě za ni divákům moc děkujeme!