A-tým > Rozhovory

T. Vyoral: Těším se na děčínské peklo

12.07.2017 16:07Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Rozehrávač Tomáš Vyoral se během svého působení v Děčíně stal jeho klíčovým hráčem. Dokázal nejen tým dobře řídit, ale nebál se vzít na svá bedra i zodpovědnost, což často dokazoval střelami v posledních vteřinách, které proměňoval. Už v minulých sezónách se spekulovalo, zda náhodou "Vyo" nepůjde pryč z Děčína, ale nestalo se tak. Letos však tým Válečníků trochu nečekaně opustil a jeho novým domovem bude mistrovský Nymburk.• Váš odchod z Děčína byl již několik minulých sezón spekulacemi mezi fanoušky, ale nikdy k němu nedošlo. Co bylo důvodem, že tentokrát jste vyslyšel lákání jiného klubu?
Dostal jsem konkrétní nabídku. Nikdy předtím konkrétní nebyla a byly to jen spekulace. Sám za sebe jsem už ale cítil, že potřebuji nějakou změnu. Strávil jsem zde čtyři roky a člověk občas potřebuje nový impuls do další práce.

• Jak moc rozhodoval fakt, že vás oslovil právě Nymburk, český gigant a přemožitel Děčína z posledních tří finále NBL?
Bral jsem to spíše z té pohárové stránky. Nymburk hraje Ligu mistrů a je zde větší šance se ukázat v Evropě, než v Alpe Adria Cupu, který hraje Děčín.

• Bylo rozhodnutí opustit tým Válečníků těžké? Jak dlouho trvalo?
Těžké určitě bylo, protože jsme tu s dalšími kluky udělali obrovské úspěchy pro děčínský basketbal. I sám za sebe mám dobrý pocit, že jsem tu nebyl jen do počtu (smích). Rozhodnutí přišlo už nějak po konci sezóny, kdy jsem přemýšlel co a jak dál. A když přišla nabídka z Nymburka, během jednoho týdne jsem se musel rozhodnout.

• Co si slibujete od svého nového angažmá? V Nymburku byla vždy velmi silná konkurence a není snadné se tam prosadit...
Slibuji si, že to bude lepší, než minule, kdy jsem jen seděl na lavičce. Samozřejmě vím, že mě nečeká nic lehkého se prosadit, protože v Nymburku máte na každé pozici dva až tři hráče, kteří o tu pozici bojují, ale pokud chci něčeho dosáhnout, musím to zvládnout.

• Mluvil jste o svém odchodu s někým z vedením klubu? Třeba trenérem? Co říkali?
Mluvil jsem s hodně lidmi z vedení, kteří mi popřáli mnoho štěstí, a ať jim to tam ukáži. Měl jsem z toho dobrý pocit.

• Jak budete vzpomínat na Děčína? Jaké čtyři roky to vlastně byly?
Na ty čtyři roky budu vždy vzpomínat rád. Musím všem poděkovat, že mi tu šanci dali. Když jsem začal hrát víc, víc jsem si věřil a také jsem cítil, že mi víc věří trenér, a to se pak hraje o dost lépe. Byl jsem u toho, kdy jsme uhráli tři stříbra za sebou, takže pro mě nezapomenutelné čtyři roky.

• Na které okamžiky v dresu Válečníků budete vzpomínat nejraději?
Těch okamžiků je hodně. Myslím, že bych je vyjmenovával asi celý den. Ale určitě to byly semifinálové zápasy v play-off, výborná atmosféra v hale, skoro vyprodaný "zimák", finálové zápasy a třeba můj osobní mentor Luboš Stria (smích).

• Je Děčín do budoucna už uzavřená kapitola, nebo je možný váš návrat?
Zatím mám smlouvu v Nymburku na tři roky, pak se uvidí co dál. S děčínským vedením jsme se rozešli v dobrém a bylo mi naznačeno, že pokud někdy v budoucnu bude zájem z obou stran, je možnost se do Děčína vrátit.

• A jak se těšíte na návrat do děčínské haly, tentokrát v jiném dresu?
Určitě se na to těším, i když vím, že soupeři mají v děčínské hale peklo. Ale mě osobně se vždy hrálo lépe před plnou halou, než před poloprázdnou, takže budu jen rád, když přijde plná hala.

• Poslední dotaz. Co vy a reprezentace?
Byl jsem pozván hned na první kemp, který začíná 11. července, a pak se uvidí, co dál. Osobně bych si přál se dostat na mistrovství Evropy, takže uvidíme.

2456x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit