A-tým > Rozhovory

Šimon Ježek: Nebát se a nešetřit se

12.04.2017 23:12Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Basketbalisté Děčína vyhráli první zápas čtvrtfinále play-off s přehledem 74:60, a na výhře nad Kolínem se podílel spravedlivým dílem celý tým. Jedním z dílků vítězné skládačky byla také výkon Šimona Ježka, jenž k dobré obraně přidal i 4 body a 2 asistence. A právě jeho jsme požádali po zápase o krátký rozhovor.

• Po závěrečném utkání nadstavbové skupiny A1, ve kterém Děčín podlehl právě Kolínu doma 90:91, říkali trenéři i hráči obou týmů, že play-off bude zcela jiné. Byla to pravda?
Určitě ano, především v nasazení. Ten náš zápas s Kolínem v A1 byl s trochou nadsázky exhibiční, ale dnes jsme věděli, že jde už o všechno. Jde už do tuhého, nemohli jsme vynechat žádný souboj a všichni jsme odvedli perfektní výkon v nasazení. Škoda jen, že nám to trochu a zbytečně uklouzlo v posledních dvou minutách. Konečný výsledek mohl být jako nic o dvacet pět plus v náš prospěch.

• Kam se podělo devadesát jedna bodů Kolína z minulého utkání?
Myslím si, že to zmizelo v našem nasazení. Dobře jsme bránili pod košem, dařilo se nám také bránit individuálně jejich střelce, takže například Bakič měl jen šest bodů a Vocetka dva. Nenechali jsme vyniknout ani nikoho z Američanů, kteří mají tendence brát to na sebe a žádná lavina trojek se nespustila. Myslím si, že to bylo pokryté dobře.

• Co dál ještě rozhodlo? Byl to i solidní útok?
Tohle si myslím, že jsme si vzali z posledního utkání. Dobře jsme pohybovali balónem, aby zbytečně nestál na jednom místě. Když jsme v pohybu, vytvářejí se v obraně soupeře díry a můžeme dávat jednoduché koše. To nám chybělo, dřív jsme se na každý bod strašně nadřeli. ¨

• Asi nejpovedenější ze strany Děčína byla třetí čtvrtina, tedy ta, ve které jste odvedl kus dobré práce v obraně i vy.
Jak jsem již řekl, je to play-off a není se nač šetřit. Navíc jsme věděli, že začátky druhých poločasů jsme v tady té sezóně neměli tak kvalitní a leckdy jsme přišli o náskok z první půle. Takže jsme do toho šli naplno. Člověk musí odevzdat na palubovce všechno, protože na lavičce je dalších sedm hráčů, kteří za něho mohou zaskočit. Takže se nebát a nešetřit se.

• A jak se těšíte na druhý zápas?
Moc se na utkání těším, protože je to pro Děčín svátek. Diváci i atmosféra byla v prvním utkání výjimečná a doufám, že lidé přijdou v minimálně stejném počtu. Teď musíme rychle zregenerovat a být ready na druhý zápas, ve kterém musíme zopakovat výkon z prvního duelu. Minimálně zopakovat.