A-tým > Rozhovory

Filip-K o nepopsatelném pocitu z postupu do finále, klíčích k postupu či touze překonat rekord na „zimáku“

11.05.2016 14:00Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Podruhé v řadě se Válečníkům podařilo v Kooperativa NBL postoupit až do finále, kde opět vyzvou Nymburk. O blížícím se finále, ale hlavně o konturách semifinálové série jsme hovořili s křídelníkem Filipem Kroutilem.Filipe, podruhé v řadě se nám podařilo přes Prostějov postoupit do finále Kooperativa NBL. Jaký je to pocit?
Pocit je to nepopsatelný. Jsem velice rád, že se nám loňský „zázrak“ povedl zopakovat. Nejenom kvůli fanouškům a všem lidem, kteří žijí děčínským basketbalem, ale i kvůli spoluhráčům, kteří si o něčem takovém mohli ještě minulý rok nechat zdát.

Pojďme nejprve k rozhodujícímu zápasu, který se hrál v neděli na Hané. Prostějovu v tomto mači scházelo hned trio hráčů (Šteffel, Roseboro a Kouřil). Chtěli jste nějak těchto absencí využít?
Absence hned dvou podkošových hráčů, kteří patří do základní rotace týmu, je vždy hodně bolestná. Nám se podařilo tuto situaci využít hlavně v posledním a rozhodujícím zápase na půdě Orlů, kde jsme měli 19 útočných doskoků a celkově jsme domácí přeskákali 40 ku 29 doskokům.

Jaké bys vypíchl další hlavní klíče k vítězství v tomto mači?
Budou to právě zmiňované doskoky, hlavně ty útočné, které nám při bídném procentu střelby za 3 body a i trestných hodech vlévaly novou krev do žil.

A co podle tebe nakonec rozhodlo celou semifinálovou sérii v náš prospěch? V čem jsme byli o ten pomyslný krůček lepší než Orli?
Velkým faktorem, stejně jako minulý rok, byla výhoda domácího prostředí v prvním a třetím zápase. Tím bych chtěl také poděkovat všem fanouškům, kteří nás k výhrám dotáhli a byli naším šestým hráčem na hřišti. (úsměv)

Pokud bys měl porovnat loňskou a letošní sérii s Hanáky, která byla těžší a náročnější? A proč?
Nepochybně ta loňská. Myslím, že se v loňském kádru Prostějovských vyskytovali zkušenější hráči se zvučnějšími jmény. Ať to byl Nečas, Švrdlík, Mrviš a nebo Talley, který nám vždy působil obrovské problémy.

Který zápas celé série byl nejnáročnější? Byl to Zápas 3, který jsme v závěru urvali na svou stranu a získali tak výhodu mečbolu?
Ano, byl to právě zápas číslo 3. Ten byl zlomovým bodem, který nám dal do dalšího zápasu mentální výhodu.

Jak vnímáš fakt, že vlastně počtvrté v řadě (dvakrát liga a dvakrát pohár) jsme se dostali až do finále? Uvědomuješ si již nyní, jak velký úspěch to pro tým i celý klub je?
Já jsem velice rád, že těchto milníků můžu být součástí a že mohu reprezentovat náš klub v tom nejlepším možném světle. Myslím, že tyto úspěchy jsou odrazem desítek let skvělé práce klubu a lidí kolem něj.

Ve finále se střetneme s úřadujícím mistrem Nymburkem. Jak se na finálové špíly těšíš?
Na sérii s Nymburkem se nepochybně těším, a to nejen kvůli tomu, že to je finále a vrchol sezóny, ale hlavně proto, že je velmi inspirativní sledovat a hrát proti hráčům, kteří jsou o velký kus dál. A v neposlední řadě se samozřejmě těším na zimní stadion, který letos naplníme ještě více než loni a společně tak překonáme loňský rekord ligy! (usměje se)

Foto: Luděk Černý (Princip)

2284x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit