A-tým > Rozhovory

Bobo-L o setnutí Lions, náročnosti venkovních klání i 17. listopadu z trochu jiného úhlu

10.11.2014 10:14Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Válečníci v sobotním utkání dokázali odčinit dvoubodovou porážku z Brna a z horké jindřichohradecké palubovky si odvezli velmi cenné vítězství se stejným bodovým rozdílem – 88:86. Jaké byly hlavní klíče k našemu vítězství? V čem byla hlavní síla dvojice Autrey – Robinson, která dohromady nasázela 50 punktů? A jak se Válečníci těší na náročný trojzápas i pohárový špíl? I o tom jsme si povídali s pivotmanem Robertem Landou, který k sobotní výhře přispěl 14 body, k nimž přihodil ještě 7 plusových faulů.

Bobo, v sobotu jsme urvali těsnou výhru v Jindřichově Hradci. Dá se vypíchnout nějaký moment, který byl zlomový?
Trenér už o tom hovořil po zápase – v průběhu druhé čtvrtiny nám soupeř bodově odskočil a reálně hrozilo opakování scénáře z Brna, kdy jsme poločasové manko už nedokázali smazat. Tentokrát jsme ale zachovali chladnou hlavu a vrátili skóre na přijatelné minus dva body v poločase. I když jsme opět nasekali hodně nevynucených chyb, podařilo se nám lépe než v Brně udržet koncept hry a taktický plán.

Trojky 24/12, o 9 doskoků více než borci od Vajgaru. Jsou tahle čísla základními stavebními kameny výhry v Jindřichově Hradci?

Dobré procento střelby nám samozřejmě velmi pomohlo. Právě lepší úspěšnost zakončení v druhém poločase nám chyběla k otočení zápasu v Brně. A jak se ukazuje, doskok bude obzvláště na venkovních hřištích důležitý.

V hostujícím dresu nás nejvíce zlobilo americké duo Autrey – Robinson, které dohromady nasázelo 50 bodů. Čím naši defenzivu nejvíce zlobili? A jak jste je chtěli eliminovat?

Jsou to útočníci – dominantní nájezd, kvalitní střelba, dynamika, hodně pokusů a vysoká produktivita. Cílem bylo bránit týmově, vypomáhat, tlačit je do přihrávek a těžkých střel.

Jednou prohra o dva punkty, poté výhra se stejným bodovým rozdílem. Ukazují i tyhle výsledky na fakt, že letošní sezona bude velmi vyrovnaná?

Myslím, že se ukazuje, že všechny týmy budou v domácím prostředí extrémně nebezpečné. Prostějov padl ve Svitavách a na USK, Pardubice v Jindřichově Hradci, my v Brně, Nymburk v Prostějově (fotbalová Plzeň v Jihlavě). To jsou fakta, to se stalo, a málokdo by si na výhru domácích asi vsadil. A není to náhoda – ta družstva mají kvalitu, někdy lačné zahraniční hráče, někdy odhodlané tahouny, a přidá-li se favoritovo podcenění, nesoustředění, laxnost, je „překvapení“ na světě.

Tuto středu proti Pardubicím odstartujeme interesantní domácí „trojboj“, ve kterém nás kromě Beksy čekají ještě Prostějov a Nymburk. Věříš, že je reálné před skvělými tifosi získat tři vítězství?

Nerad se dívám za druhý, třetí roh. Teď nás čekají Pardubice. To je první krok. Důležité a těžké utkání.
Ale. Každý zápas se dá s různou pravděpodobností vyhrát. Takže když se ptáš, tak je reálné získat tři vítězství.

Pomalu se již také blíží 17. listopad, který kromě státního svátku v sobě skrývá i pikantnost pohárového klání proti Litoměřicím, za které válí děčínská legenda Míra Soukup. Jak moc se na utkání těšíš? A probíhá už mezi vámi a Mirkem nějaké hecování?

No, vyšlo to hezky. Jak jsem psal, soustředním se hlavně na nejbližší utkání, ale samozřejmě tohohle si nešlo nevšimnout. Hecovaní s m/M-írou probíhá.

Zdroj: Foto: Roman Valenta 2454x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět