A-tým > Rozhovory

H-Jiříček: V posledních zápasech nám chyběla agresivita. Proti Brnu chceme prolomit šňůru porážek!

10.02.2014 16:29Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Válečníci nezažívají zrovna nejlepší období, jelikož v posledních čtyřech zápasech odcházeli ze hřiště jako poražení. Po třech ligových porážkách jsme neuspěli ani v Poháru České pošty, kde naše putování skončilo již ve čtvrtfinále po porážce od Pardubic. Jaké byly kromě chybějící agresivity důvody našich nezdarů? A jak se budou chtít svěřenci Pavla Budínského odrazit k lepším výkonům i výsledkům? I na tyto věci odpovídal v rozhovoru křídelník Honza Jiříček.

Honzo, v poháru přišla pro náš tým čtvrtá porážka v řadě. Dokážeš najít nějakého společného jmenovatele těchto nezdarů? 
Bohužel, ale už to je naše čtvrtá porážka, jak píšete. Je to hrozné takhle číst, ale realita je už taková, že to tak je. 
A společný jmenovatel? Nehrajeme naši rychlou a kolektivní hru, na kterou jsme byli doteď zvyklí. Chybí nám agresivita, nestřílíme z těch správných střeleckých pozic. Na marody se nechci vymlouvat, to se holt během sezony stává, takže s tím se musíme vypořádat. 

Po utkání ve Svitavách Luboš Stria přiznal, že vám chyběla agresivita. Jaké byly hlavní faktory neúspěchů v ostatních třech případech?
 
S Lubošem mi nezbývá nic jiného než souhlasit. Tak to je těžké říct takhle zpětně. Nesnáším porážky a špatně se mi o tom mluví a píše, ale kdybych měl ty ostatní tři zápasy popsat, tak v Opavě mi přišlo, že jsme od začátku nepůsobili tak, že tam jedeme vyhrát. S Prostějovem nám chybělo trochu víc štěstíčka a ten zápase jsme vyhráli, ale Prostějov ukázal, proč je druhý tým ligy. A teď poslední utkání s Pardubicemi, k tomu nevím nějak co říct... Nepoznával jsem nás, ale prostě jsme dostali na pr... Musíme se z toho oklepat a v následujících zápasech potvrdit, proč jsme Válečníci. A bojovat! 

Který zápas z tohoto kvarteta byl podle tebe tím úplně nejhorším?
 
Rozdělil bych to na dva zápasy. Ten první je domácí porážka s Prostějovem, kde chyběl opravdu kousek a to vítězství jsme urvali, ten mě mrzí hodně. A druhý je již zmíněná porážka s Pardubicemi, to je zápas, na který se musí co nejdřív zapomenout. A tuhle porážku bych označil jako nejhorší, určitě! 

Od Pardubic jsme v pohárovém čtvrtfinále inkasovali 105 bodů, což je hodně vysoké číslo. Co v naší „defe“ nefungovalo?
 
No podle toho čísla nefungovalo asi vůbec nic. 105 bodů je strašné číslo, strašné! Na to tady v Děčíně nejsem zvyklý. A prostě takhle ne... 
Za tu dobu, co jsem v Děčíně, jsem moc stovek nedostal, vždycky jsme byli ten tým, který v počtu obdržených bodů byl mezi prvními týmy. A to my musíme opět začít plnit a soustředit se na naši obranu. 

Na tuto černou sérii budete chtít určitě rychle zapomenout. Jak si budete chtít „srovnat“ a vyčistit hlavy a odrazit se k lepším výkonům a výsledkům?
 
Na to je hrozně jednoduchá odpověď, a to, že následující zápasy prostě vyhrajeme! My nic jiného v hlavě nemáme ani teď, prostě už kvůli našim báječným fanouškům, kterým to dlužíme, ale hlavně i kvůli sobě. Takže makat a dřít na tréninku. Myslím si totiž, že každý ví, že na to máme, takže hned ve čtvrtek! 

V posledních zápasech jsme také nenastoupovali kompletní, naposledy proti Pardubicím scházeli v sestavě Jakub Houška a Pavel Bosák. Je to velká komplikace? A jak vypadá zdravotní stav kádru před nadcházejícími zápasy?
 
To se během sezony stává, že je někdo marod. Chybí nám náš kapitán, hecíř, ale prostě zároveň smolař, protože jakmile je někde jakákoli viróza, tak Kuba to má pětkrát horší a musí zalehnout. Každopádně na to se nechci vymlouvat. Jiné týmy mají také marodku a hrají. Komplikace to ale je, vždycky je lepší, když nás je 12 zdravých hráčů do rotace. 
A teď momentálně nevím, ale doufám, že Bosy už ve čtvrtek bude hrát. A věřím, že do nedělního derby by mohl nastoupit už i Kouba. 

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip) 3134x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit