A-tým > Rozhovory

Shrnutí účasti v SIXT AAC

10.01.2017 17:31JD | Tisk | Přejít zpět

BK ARMEX Děčín je prvním českým účastníkem evropské mezinárodní soutěže SIXT Alpe Adria CupPozvánku dostal klub na poslední chvíli po odhlášení chorvatského celku Kvarner, jenž se potýká s finančními obtížemi a řeší samotné fungování v domácí soutěži. V domácím prostředí nejprve v oslabené sestavě podlehl slovinské Rogašce 53:67. V dalším kole v kvalitním střetnutí podlehl v koncovce Komárnu 75:77, což je později ukázalo jako klíčový zápas v honbě za postupem ze skupiny. Zápas ve Slovinsku získali domácí opět ve vysokém tempu a po dobrém výkonu obou týmů 79:67. Poslední zápas získal Děčín na půdě Komárna 65:72. Ve zbývajících zápasech už v říjnu uhájilo Komárno domácí prostředí 81:68, aby před Vánoci padlo ve Slovinsku 85:56. Co účast pro klub znamená hodnotí generální manažer Lukáš Houser a trenér Pavel Budínský.

 

Lukáši, co pro klub znamenala účast v Sixt Alpe Adria Cupu?

V první řadě zkušenost. A taky to, že jsme vždy chtěli a chceme hrát na mezinárodni scéně. Jen jsme na to bohužel neměli finanční prostředky. A nemohli bychom si to dovolit ani nyní, kdyby se nenaskytla šance hrát Sixt AAC. Tento pohár je ve finančních nárocích na kluby mnohem přívětivější. Osobně si myslím, že požadavky FIBA na účast v jejích pohárech jsou přehnané. Na druhou stranu je spousta klubů, které tyto podmínky akceptují a splňují, takže to je asi v pořádku. Pro nás je ale Sixt AAC ideálním skloubením poměru cena/výkon.

 

Jsi zklamaný z konce v základní skupině? A jak si viděl jednotlivá utkání?

Zklamaný nejsem, ale myslím si, že jsme měli na navíc. Minimálně na postup do play off. Svoji roli ale podle mě sehrálo i pozdní přistoupení do soutěže. Museli jsme se rozhodnout během víkendu a za pár dní už jsme hráli první utkání proti Rogašce. A to bylo taky jediné utkání, které jsme vyloženě pokazili. I když v nekompletní sestavě. Další utkání už byla velmi slušná a v podstatě jsme nepostoupili kvůli domácí prohře s Komárnem o 2 body.

 

Jaké jsou ohlasy hráčů, trenéra a vedení klubu na Sixt AAC?

Když budu mluvit za vedení, tak bychom se tohoto poháru rádi zúčastnili i v příští sezoně. A myslím, že trenér i hráči to cítí podobně. To asi hovoří za vše. Svoji účast hodnotíme velmi kladně. Ať už z pohledu navýšení počtu utkání, kterých je v naší domácí soutěži málo, nebo kvalitou soupeřů. A v neposlední řadě i organizací celé soutěže.

 

Divácká účast na zápasech zůstala za očekáváním, čím si to vysvětlujete?

Nevím, čím to je, ale z vlastní zkušenosti si pamatuji, že domácí soutěž v Děčíně vždy táhla víc. Navíc byl pohár Sixt AAC letos oznámen dost narychlo. A i rozhodnutí klubu, že neplatí permanentní vstupenky mohlo sehrát svoji roli. V tomhle ale stojím za tímto rozhodnutím. I když tento pohár není až tak finančně náročný, přece jenom úplně zadarmo taky není. A my se snažíme našim fanouškům přivézt do Děčína i jiné soupeře, než které dlouhé roky znají. Permanentky byly před sezonou prodávány na KNBL a Český pohár v ARMEX Sportcentru, ne na Evropský pohár. Když např. v divadle přidají nějaké představení nebo přivezou nějakou neplánovanou hru navíc, taky nebude platit permanentka (která je mimochodem výrazně dražší). I lístek do kina stojí víc než lístek na basket. Navíc to beru i jako podporu svého klubu. Sport a peníze jsou spojené nádoby a já myslím, že to co děláme má svoji hodnotu. Samozřejmě ale chápu, když má někdo jiný názor. I proto v případě naší účasti v některém Evropském poháru v dalších sezónách připravíme permanentku i se vstupy na tyto pohárová utkání tak, aby byla hned od začátku jasně stanovená pravidla a cena.

 

Co říci závěrem?

Za celý klub BK ARMEX Děčín bych rád poděkoval pořadatelům i klubům SIXT Alpe Adria Cup za možnost účasti. Tento pohár musím hodnotit velmi kladně a budeme moc rádi, pokud bychom byli k účasti přizváni i v příští sezoně...

 

 

NÁZOR TRENÉRA

Pavel Budínský k účasti klubu v evropském poháru:

"Naše účinkování v Alpsko-Jadranském poháru přineslo našemu klubu potažmo týmu spoustu zajímavých podnětů a zkušeností. Bez jakékoliv delší přípravy jsme byli hozeni rovnýma nohama do zcela nové soutěže, v které jsme se myslím rychle adaptovali na její úroveň a specifika. Po rozpačitém prvním utkání s Rogaškou se domnívám, že naše výkony měly stoupající úroveň a pro nás je jen škoda, že nebudeme mít možnost dalších zápasů. Jak slovinská Rogaška tak Komárno nás přesvědčily, že tyto zápasy mají velmi dobrou úroveň a především prestiž. Myslím, že jako první český tým startující v této soutěži, jsme zanechali dobrý dojem, což může v budoucnu otevřít dvere dalším českým týmům."

 

2665x  | JD | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit