A-tým > Rozhovory

Jakub Houška: Dal jsem do návratu obrovskou vůli

09.01.2018 10:44Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Pondělní dohrávka 16. kola s Opavou přinesla nejen radost z vítězství, ale také návrat všech děčínských marodů na palubovku. Mezi navrátilci byl i kapitán Jakub Houška, který sice odehrál pouhých pět vteřin, ovšem je zpět a jeho centimetry, zkušenosti i válečnické srdce budou opět pomáhat celému týmu.• Můžete prozradit, co vás celou dobu trápilo?
Bylo to koleno, které doktoři zařezávali, čistili a ořezávali (smích).

• Takže jste už v pořádku?
Řekl bych, že je to na dobré cestě. Dva a půl, možná tři měsíce jsem nehrál, takže je to hodně znát, ale už s kluky trénuji, což je super. Je těžké se vracet v tomto věku zpět. Každý, kdo sportoval, ví, jak je to náročné. Já jsem ale dal do svého návratu obrovskou vůli, protože chci ještě hrát. Musím posilovat, natrénovat a klukům pak pomohu. 

• Bude se vaše herní zátěž zvyšovat?
Uvidíme, ale já doufám, že ano. Kluci hrají dobře, já dlouhou dobu chyběl a budu tedy čekat na svoji šanci. A až přijde, budu ji chtít maximálně zužitkovat. Budu se těšit na každou minutu, kterou dostanu. Ale jak jsem již řekl, musím ještě potrénovat, abych jim pomohl a nedělal jim spíš ostudu (smích).

• O vašem startu se spekulovalo již v minulých zápasech, ale nakonec z toho nic nebylo.
Ani nemohlo, protože jsem před nimi neabsolvoval ani ještě jeden trénink do kontaktu. Takže to bylo spíš takové rozcvičování, abych byl v nějakém zápřahu. Před dnešním zápasem jsem už ale nějaké tréninky dal a byl jsem relativně připraven naskočit. Stále však cítím, že musím ještě hodně makat, aby to bylo ono. 

• Dnes jste se nakonec na palubovku dostal, byť to bylo jen několik vteřin.
Šel jsem tam, aby si kluci neudělali zbytečný faul. Ale taková je teď moje úloha. A já jsem za ni rád, protože dlouho jsem byl doma a připravoval se jen individuálně. Takže teď je každá vteřina nebo minuta  dobrá. Jsem opravdu rád, že jsem mohl být konečně v dresu a snad už se to bude jen lepšit.  

• Jste spokojen s výkonem proti Opavě? 
Dnes jsme opravdu potřebovali vyhrát. Odehráli jsme dobrý zápas v Nymburku a chtěli jsme navázat na tento výkon, což se povedlo. Teď nás čeká těžké utkání v Kolíně, ale pokud budeme hrát takhle, věřím, že přivezeme další výhru. 

• Co dnes rozhodlo?
V úvodu jsme se potřebovali nastartovat, protože nám nešel tolik rychlý přechod do protiútoku. Bylo z nás cítit, že chceme, ale právě to, že moc chceme, nás trošičku brzdilo. Pak jsme ale dali pár snadných košů a rozjeli se. Hráli jsme dobře a nepouštěli jsme se do nějakých individuálních věcí. Také nám pomohlo to, že Opava nedala nějaké volné trojky.

1879x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit