A-tým > Rozhovory

Kapitán Jakub o krásných pocitech po postupu, „výhře fanoušků“, šancích proti Nymburku i aktuálním stavu svého malíčku

07.05.2015 08:11Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

V obsáhlém rozhovoru s kapitánem Válečníků Jakubem Houškou jsme se ohlédli za celou semifinálovou sérií s Orly, ale zároveň jsme již zabrousili i na finále či stav Koubova malíčku.Jakube, rozhodující pátý semifinálový duel jsme zvládli a postoupili do finále. Pocity v závěru klání, respektive krátce po jeho skončení byly asi nepopsatelné, že?
A tak určitěěě. (rozesměje se) Když se ti splní něco, co si hrozně přeješ, tak je jasné, že i ty pocity budou naprosto krásné a úžasné. To se povedlo, a tak jsme si to mohli užít, nebo spíše můžeme užívat...

Pojďme si rozklíčovat právě Duel 5. Díky čemu jsme ho podle tebe dokázali opanovat a urvat rozhodující výhru na svou stranu?
Prostě jsme chtěli. Možná nutně potřebovali a prostě to dokázali. Nechali jsme tam vše, dali do toho strašně moc energie a hlavně jsme si dobře nastavili hlavu. Nastavili jsme ji na výhru a nic jiného jsme nechtěli.

Do poločasu jsme si vypracovali dvouciferné vedení, ale na přelomu 26. a 27. minuty po dvou trojkách Pavla Slezáka byli náhle Orli dva body v plusu. Neměl jsi v těchto okamžicích strach, aby to náš tým psychicky nepoložilo?
Ne ne, neměl, vůbec ne. Věděl jsem, že tam něco spadlo, ale dvě z těch střel byly opravdu šťastné a já věděl, že děláme dobrou práci, jen se nám maličko něco nedaří. Věděl jsem, že druhý poločas bude náš, že stačí vydržet ve hře, kterou předvádíme a bude to dobré, což se nakonec také ukázalo.

V závěru třetího kvartálu jsme opravdu dokázali strhnout vedení na svou stranu a třetí periodu uzavřel trefou z více než poloviny hřiště s klaksonem Tomáš Vyoral. Mohla podle tvého názoru právě tato trefa soupeře psychicky nalomit?
Spíš to Tomáše nabudilo - a to bylo to nejdůležitější. Co to udělalo s Prostějovem, je mi celkem jedno, důležitý byl pro nás Vyo, a co poté předvedl, to už nemusím asi ani komentovat. (úsměv)

Přesto se zastavme u Tomáše, který byl naším hlavním tahounem v Zápase 5, když soupeřovu obranu neustále větral a konto Hanáků zatížil 23 body včetně čtyř trojek z pěti pokusů. Co jsi říkal na takovýhle výkon hráče, jemuž je teprve 22 let?
Nic. (rozesměje se) Že hraje hru na počítači a neuvědomuje si, že hraje o finále. (opět smích) Já ho znám, vím, co v něm je, i když tohle už bylo trochu navíc. (lišácky se usměje)

Kouč Orlů Zbyněk Choleva na tiskové konferenci říkal, že ho mrzí třetí utkání na našem kurtu, v němž jeho svěřenci 35 minut hráli dobře, ale v závěru jsme strhli výhru na svou stranu. Souhlasíš, že otočení stavu v tomto klání mohlo být nakonec jedním z klíčů k ovládnutí celé série?
Určitě ano. V tom byl ten rozdíl. My prohrávali podobně jako Prostějov, ale dokázali jsme v sobě najít ten morál a i díky fanouškům to otočit, tohle prostě byl ten hlavní důvod.

Celou sérii v Děčíně provázela dechberoucí divácká kulisa. Byl to krásný zážitek hrát před vyprodanou a bouřící arénou? Jak moc vám válečničtí fans dodávali energii?
Je to skvělé, celou sezonu nás ženou dál a nenechají padnout – a to teď potvrdili. Hlavně v tom třetím utkání nás dostali zpátky do hry – a za jim patří velké díky! Je to jejich výhra, finále je pro všechny opravdu svátkem a musí si ho s námi společně užít. Doufám, že i v Nymburku se budeme cítit jako doma a opravdu to bude série, která bude oslavou velkého úspěchu pro Děčín!

Ve vysněném finále vyzveme obhájce titulu, Nymburk, s nímž jsme letos jednou prohráli až v prodloužení. Věříš, že máme i nyní šanci nymburský celek výrazněji potrápit?
Šance je vždy! Ale na druhou stranu je Nymburk velice kvalitní a myslím, že teď bude předvádět trochu jiný basket než v sezoně. Měli dlouhou dobu na odpočinek, zapomenutí na basket a teď určitě najdou zase tu chuť. Já se na zápasy těším, bude to skvělé a uvidíme, jak to všechno dopadne. Na světě se dějou různé pohádky... (úsměv)

Těšíš se na finálové mače i vzhledem k tomu, že na straně soupeře bude stát ex-děčínské trio Pavel Houška – Tomáš Pomikálek – Luboš Bartoň?
Ale jooo (směje se) Tak hlavně pro ně to bude dobře, zažijí parádní atmosféru a zahrají si s opravdu dobrou partou kluků, kterým sice v sezoně docházel (dle některých) dech, ale to finále prostě mají a už jim ho nikdo neveme. (úsměv)

A jak to vypadá s tvým zraněným malíčkem?
Bolí, ale já jsem šťastnej, že jsem to mohl odehrát a pomoci tím klukům do finále. Myslím, že až v důchodu budu sedět a budu brečet bolestí malíčku, tak si řeknu, že to za to prostě stálo a že to mělo smysl. (usměje se) Ve čtvrtek mě čeká kontrola, a tak jsem zvědav, co mi pan doktor Keberle řekne...

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip)

2871x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit