A-tým > Rozhovory

Trojkobijec Jakub-K: Z Ostravy jsme měli respekt...

06.10.2014 11:55Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět V sobotním vítězném klání proti ostravské Nové huti (76:55) se stal děčínským gerojem forward Jakub Kaša, který za necelých 24 minut ve hře prohnal síťkou hned pět ze svých šesti trojkových pokusů, navíc k nim přihodil ještě 7 doskoků, efektivitu měl 23 a právem byl vyhlášen hráčem utkání. Po své „one man show“ pochválil tým za výbornou obranu a také prozradil, kdo ho dokázal namotivovat.

Válečníci vstupovali do zápasu s moravskoslezským soupeřem s pokorou, protože Číž a spol. zatížili v předchozím utkání konto Kolína 99 body. „My jsme měli k Nové huti respekt, protože vyhrála o třicet bodů doma s Kolínem. Šli jsme do utkání s tím, že musíme ubránit ústředního rozehrávače Adama Číže, a hlavně aby se nerozstřílela jejich křídla, což se nám myslím splnilo,“ vyzdvihl rodák z Uherského Hradiště jeden ze stavebních kamenů naší výhry. 

„Dvacet inkasovaných bodů za poločas hovoří za vše. A pětapadesát bodů celkově je velmi dobrá obrana. Vítězství bereme a musíme se připravit na další utkání,“ pochválil výbornou „defe“ svého týmu, ale zároveň varoval, že se tímto úspěchem nesmíme nechat ukolébat. 

Trojková smršť 204 vysokého borce je interesantní hned z několika pohledů. V utkání, ač hraje na pozici číslo 4, nevystřelil ani jednou za dva body, ale všechnu munici vysázel z perimetru. V předcházejícím klání v Pardubicích měl střelbu 7/0, z toho čtyřikrát minul i zpoza trojkového oblouku, validitu měl navíc na minus šesti punktech. 

„Souhlasím, je to solidní procento. Tak spadlo mi to, minulý zápas mi to nespadlo. A trenér mě nabádal, abych neklopil hlavu a střílel dál. Byl jsem na to upozorněn, vzal jsem si to do hlavy a dneska jsem to chtěl odstřílet,“ prozradil fanoušek filmového Gladiátora pozitivní motivaci od kouče Pavla Budínského. „A povedlo se,“ dodal s úsměvem. 

Po utkání nešetřil superlativy na adresu svého týmu i děčínský kormidelník, který vítězství považuje za mimořádně cenné. „Náš konzistentní výkon byl klíčem k úspěchu. Teď už se nějakým způsobem vykrystalizovala taková základní rotace, i hráči se lépe doplňují, komunikují a chápou se v některých obranných kombinacích, a to samé ni platí i pro útočnou fázi. Ale já myslím, že dneska bylo už od dopoledního tréninku vidět, jak jsou hráči maximálně koncentrovaní.“ 

„Na hru Ostravy proti Kolínu jsme koukali s velkou úctou a respektem, protože kdyby Nová huť hrála třeba tak jako první čtvrtinu proti Kolínu, tak to je prostě podle mě tým, co může hrát úplně suše o medaile. Pořád tam máte dva výborné pivoty (Dougherty a Rohde), máte tam Coreyho Muirheada, Adama Číže, který je skvělý na rozehrávce, výborné střelce. Je to tým, který má zajímavou tvář, takže všichni věděli, že nás čeká těžké utkání,“ vyzdvihnul Pavel Budínský také velké kvality družiny kouče Medveckého. 

„A já jsem prostě rád, že si to hráči od začátku uvědomili, a že třeba to předchozí domácí utkání s Jindřichovým Hradcem, na které jsme upozorňovali v poločase a po třech čtvrtinách, bylo dostatečně varovným, protože tam jste viděli, jak rychle jsme ztratili třicetibodový náskok. Dneska bylo vidět, že to nechceme dopustit, protože ten respekt má Nová huť u nás velký,“ uzavřel Budínský.

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip) 3291x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit