A-tým > Rozhovory

Tereza Podávková: Jsme srDCem tleskačky

05.05.2018 20:41Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Domácí zápasy Válečníků doprovázely v právě skončené sezóně děčínské roztleskávačky, které vybíhaly na palubovku během přestávek i oddechových časů a společně s fanoušky se staraly o tradičně skvělou atmosféru v ARMEX Sportcentru. Iniciátorkami nápadu na vznik týmu roztleskávaček byly marketingová manažerka BK ARMEX Děčín, Radka, Freibergová, a Tereza Podávková, která vede tým jako hlavní trenérka. A právě s Terezou Podávkou, jež začínala v taneční skupině Her Majesty a poté tančila i trénovala v další taneční skupině Maniacs, jsme hovořili o první sezóně roztleskávaček.  • Jak vlastně dlouho funguje tým děčínských roztleskávaček?
Máme takové malé výročí, protože v těchto dnech je to jeden rok od nápadu na založení týmu. V červnu 2017 proběhl nábor, v srpnu jsme byli na společném kempu a hned poté už jsme začali doprovázet basketbalová utkání Válečníků.

• Proč tým vlastně vznikl?
Roztleskávačky k basketbalu zkrátka patří. Jsou podporou A-týmu Děčína i mládežnických celků, pomáhají vylepšit už tak výbornou atmosféru v ARMEX Sportcentru a jsou zpestřením domácích zápasů. Navíc tým roztleskávaček je rozšířením mládeže BK Děčín o dívčí složku, která se sice nezaměřuje přímo na basketbalovou hru, ale je nedílnou součástí zápasů. Ne každý má vlohy hrát basketbal, přesto ho může mít rád a přidat se mezi roztleskávačky je způsob, jak pomoci hráčům na palubovce. Podpora svého týmu je velmi důležitá.

• Před vámi se ale staraly o zpestření střetnutí DC Cheerleaders a taneční skupiny Her Majesty a Maniacs...
Jenže ani jedno nebylo to pravé, které by patřilo na basketbalový zápas. My se chceme držet cesty, kterou jdou například týmy v NBA, a mít skutečné roztleskávačky, jenž tančí a vytvářejí domácímu týmu dobrou atmosféru. 

• Jak často trénujete, a jak tréninky vypadají?
Každá kategorie trénuje dvakrát týdně, trénink trvá hodinu až hodinu a půl podle věku dětí. Ze těchto dvou tréninků je pak jednou kondiční průprava a jednou taneční průprava. Navíc jednou za čtrnáct dní probíhají společné víkendové tréninky, kde se piluje všeobecná průprava a příprava na akce. Jelikož dbáme na komplexní průpravu dětí, chceme od příští sezóny začlenit také hodinu gymnastiky a jako kompenzaci za náročný program i hodiny jógy. 

• Kolik dětí máte ve svých týmech, a v jakých jsou věkových kategoriích?
Zatím máme zhruba dvě desítky dětí rozdělených do dvou kategorií, a to Dětí, kde je věk mezi osmi až jedenácti roky, a Juniorek, kde jsou roztleskávačky nad dvanáct let. Od nové sezóny bychom rády otevřely ještě třetí kategorii - Miniděti, jež by byla určena pro děti od pěti do sedmi let. Nábor do všech tří kategorií proběhne v ARMEX Sportcentru ve středu 23. května od 16:00 do 17:30 a všichni zájemci jsou srdečně zváni.

• Vystupujete jen na basketbalových zápasech, nebo i někde jinde?
Naše první vystoupení, jen dva měsíce po založení týmu, bylo v Obchodním centru Pivovar v rámci Burzy volnočasových aktivit. Pak jsme vystupovaly na lodi Cargo Gallery na akci Sportovec města, vyzkoušely jsme si atmosféru děčínského divadla během vyhlašování ankety Sportovec roku, snad jsme přispěly k dobré náladě během vánočních trhů a naposledy jsme se představily při finále Sportovní ligy Základních škol v basketbalu, které se konalo v ARMEX Sportcentru, a během akce S Koubasketem za pohádkou. Samozřejmě, že kromě zápasů Kooperativa NBL jsme pomáhaly Válečníkům i v duelech Českého poháru a Helios Alpe Adria Cupu. 

• A jaké máte plány do budoucna?
V nejbližší době nás čeká vystoupení na Mladém Labi během městských slavností, chybět nebudeme ani na Labském streetballovém poháru, a v plánu máme další akce. Například na konci prázdnin, od 27. do 31. srpna, vždy od 8:00 do 16:00 hodin, budeme pořádat Sportovní týden, což bude něco jako příměstský tábor určený nejen pro naše členky, ale také pro ty, které by se rády staly součástí našich týmů. Akce je určena pro děti starší osmi let, cena je 2 200 korun a z této částky budou hrazeny obědy, svačiny, pitný režim, taneční průpravu a výlety po okolí. Přihlášky mohou zájemkyně posílat nejpozději do 31. května na e-mail: marketing@bkdecin.cz.  

Fotografie

2594x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit