A-tým > Rozhovory

P-Bosák: Cením si vysoké morálky, kterou náš tým má!

05.01.2015 11:28Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Jako správný fanoušek filmového Gladiátora táhl před našlapanou arénou křídelník Pavel Bosák děčínskou družinu v sobotu proti Ostravě za výhrou a právem byl za svůj výkon vyhlášen Mužem zápasu. Po utkání ale kromě ocenění výhry padlo i několik kritických slov. Kam byl mířena? To a mnohem více se dočtete na následujících řádcích.Dvaatřicetiletý borec strávil proti Nové huti na kurtu téměř 33 minut, během nichž zatížil konto soupeře dvaceti punkty, ke kterým přihodil ještě 5 asistencí a prohnal síťkou 4 trojky z osmi pokusů. Jeho efektivita se navíc vyšplhala na číslo 25...

Z týmových statistik lze vyzdvihnout naši výbornou trojkovou produkci, když z dvaadvaceti pokusů jsme jich síťkou prohnali hned 11, což činí skvělý průměr 50 procent! Posledních sedm zápasů je pro naši družinu ohledně tref zpoza perimetru opravdu úspěšných, jelikož si držíme skvělý průměr 10,6.

„Děkuju trenérovi za zvolení (Mužem zápasu). Jsem tady v Děčíně druhou sezonu a určitě jsem tady basketbalově vyrostl, je to tady prostě ,vyšší baskeťácká´ oproti jiným týmům v Kooperativě,“ vyjádřil Bosi spokojenost nejen nad zvolením nejlepším hráčem, ale celkově si pochvaluje i angažmá v děčínském týmu.

Na utkání však našel 190 vysoký křídelník i zmíněná negativa. „Souhlasím s trenérem, že dneska jsme si na hřišti moc nevyhověli. Jsem rád, že mi to tam spadlo, ale taky se mi ten zápas nelíbil. Po těch svátcích je upřímně těžké se do toho zase dostávat, jsme všichni ještě takoví ospalí. Ostrava ale nebyla dobrá, takže zasloužené vítězství, za nějž jsem rád.“

Do poločasu si Válečníci vybudovali dvacetibodové vedení, ale během třetího kvartálu z něj Ostravští celou polovinu umazali. Kde viděl bývalý český reprezentant do 20 let hlavní příčiny tohoto zdramatizování?

„My v Děčíně prostě takové výpadky máme. Umíme hrát dobrou obranu i útok, kolektivně, ale jsou tam prostě takové pasáže. V těch chvílích se protočí klidně sedm osm hráčů a každý udělá nějakou chybu, někdo ztratí, další špatně přihraje, pak někdo špatně vystřelí – a takhle se to prostě dá dohromady. A Ostrava v čele s Dragounem dá dvě tři trojky a už je rozdíl zase na deseti, kdy musíme opět makat od začátku. Takový basket je, ale myslím si, že takovéhle problémy mají všude, ať už je to v Evropě nebo v naší lize.“

Odchovanec plzeňského basketbalu také souhlasně přikývl, že ač se (nejen) v zápase s Ostravou soupeř dostal na dostřel, děčínský tým ukázal vysokou morálku a utkání nakonec strhnul na svou stranu.

„Souhlasím, s tím má hodně společného taky trenér, že nás zdupe a prostě musíme začít jezdit od začátku. Já si myslím, že kdokoliv tady je a je jedno kolik každý hraje minut, ale kdo jde na hřiště, tak chce hrát. A když dostane tu šanci navíc v čase, když Ostrava začala dávat všechny trojky, tak každý chce ukázat, že na to má a že umí ty zápasy otáčet. Tady je prostě taková konkurence, chceme hrát všichni – a kdo tam jde, tak hraje to, co umí. Naplno!“ ocenil na závěr Bosi zdravou konkurenci, která v našem týmu aktuálně je.

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip)

3073x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit