A-tým > Rozhovory

L-Stria o setnutí Turů, zrychlení válečnické hry či plakátech s Lubošem Bartoněm

04.11.2013 12:25Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět Ve víkendovém televizním klání dokázali naši hráči zvítězit i na horké palubovce svitavských Turů, ale cestu za vítězstvím měli velice trnitou. O své výhře rozhodli svěřenci Pavla Budínského až v závěrečné pětiminutovce, kdy jsme hlavně zásluhou trojek Strii, Venty a Bosáka definitivě zlomili odpor domácích. O pátém sukcesu naší ekipy v sezoně, poučení z opavského nezdaru nebo ohromné pohodě v kabině jsme si po utkání na východě Čech povídali s křídelníkem Lubošem Striou.

Luboši, ve Svitavách jsme si připsali letos již páté vítězství. Co o naší výhře rozhodlo? 
Ano, našeho pátého vítězství si ceníme stejně jako všech předchozích. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, Svitavští jsou letos postrachem favoritů a jsme velice rádi, že jsme ten zápas dovedli k našemu vítězství. Rozhodla naše zkušenost a týmovější pojetí po celých 40 minut. 

Svitavy dlouho kousaly a nechtěly dát svou kůži lacino. V čem byli Tuři nejvíce nebezpeční?
Žádný tým na domácí palubovce se nevzdá šance na výhru předem a nic nevypustí. Za poslední roky mají Svitavy nejkvalitnější tým s nadprůměrnými Američany, kteří jsou silní ve hře jeden na jednoho. A i tím odkrývají prostor pro další hráče, kteří když proměňují šance, tak ve svitavské hale Na střelnici se zapotí každý tým z Mattonky. 

Začátek sezony se nám tedy vydařil na výbornou a s bilancí 5:1 aktuálně okupujeme třetí příčku neúplné tabulky. Které výhry si zatím ceníš nejvíce? 
Na výbornou by to bylo v případě 6:0, ale nezapírám, že jsme se vstupem do soutěže zatím spokojeni. Doufám, že se budeme nadále sehrávat a lepšit se jako tým celkově. Nejvyrovnanější a celkem strhující zápas mi přišel ten domácí s Prostějovem. 

Jediným naším letošním přemožitelem je zatím Opava. Proč jsme nedokázali Slezany také setnout? Nedošlo tam třeba i k menšímu podcenění Czudkovy družiny? 
Podle mého názoru jsme zápas samotný nepodcenili, ale po třech výhrách v řadě jsme si mysleli, že to nějak půjde samo - a nesoustředili jsme se na naše „kořeny stromu“, které jsou nejdůležitějším herním prvkem týmu. A to je obrana a rychlý přechod na útočnou polovinu. Důležité je, abychom se z toho do příštích zápasů poučili. 

V čem jsou podle tebe letos zatím nejsilnější stránky v naší hře? Podle odborné veřejnosti nám výrazně pomohlo i zrychlení hry, k čemuž přispěl velkou měrou i Matej Venta. 
Celé léto jsme pracovali na tom, abychom byli atletický tým, který bude těžit z dobré obrany a rychlosti v přechodu na obě poloviny hřiště, což se nám až na zápas s Opavou daří - a sami hráči si to velmi užíváme. Matej je v obou těchto směrech základním hráčem, protože brání míč jako první a určuje tak agresivitu hry pod naším košem. A při útočení většinu míčů vyváží a dále distribuuje v herním systému. Je to jeho silná stránka, ze které těží celý tým. 

Jak velkou roli hraje při současné děčínské pohodě ostřílený mazák Luboš Bartoň? Pomáhá nejen mladším hráčům v zápasech i mimo hřiště a můžou se od něj ostatní leccos přiučit?
Tak určitě. (úsměv) Luboš je výborný hráč, který je stále na poměry Mattonky velmi nadprůměrný, a proto se všichni kolem něho cítíme hodně sebevědomě. Byla to pro nás skvělá zpráva, že nás posílí již na první zápas sezony. Důležité to bylo také s ohledem na to, že začátek sezony promarodil Kouba, který je pro nás nepostradatelný na hřišti i mimo něj - a tak Luboš zatím skvěle supluje obě jeho role. Všichni v klubu máme velké štěstí, že mezi nás přišel takový borec se světovými zkušenostmi, které máme šanci odkoukat a odposlouchat. Sám jsem měl v pokojíku jeho plakát nad postelí s nápisem: „Makej jako Luboš Bartoň!!!“ To asi vypovídá o všem. (smích) 

Ty sám jsi v posledních třech špílech zaznamenal dohromady 55 bodů, navíc v každém letošním klání jsi nastřílel dvouciferný počet bodů. Co všechno přispívá k tvé velké pohodě? 
Vůbec nechci hodnotit sám sebe. Nejdůležitějším znakem na našem dresu je nápis na prsou BK Děčín, pro který všichni hrajeme a válčíme. Když hrajeme a vyhráváme společně, tak mám největší radost. Letos se mi zdá, že jsme všichni velice kolektivní - a to mi dává dobrý pocit z dosud odvedené práce. 

Zdroj: Foto: Luděk Černý (Princip) 3422x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit