A-tým > Rozhovory

J. Houška: Třetí místo po základní části je OK

04.02.2019 22:02Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Základní část Kooperativa NBL je už minulostí a Válečníci se hřejí v tabulce na 3. místě. Už ve středu 6. února ale začne nadstavbová skupina A1 a Děčín spolu s dalšími sedmi celky bude bojovat ve 14. kolech o co nejlepší pozici do play-off. O zhodnocení základní části, strhující bitvě s Ústím, vyhlídkách do nadstavby, ale i dalších věcech jsme hovořili s asistentem trenéra, Jakubem Houškou• Jak byste zhodnotil základní část?
Řekl bych, že sezóna probíhá zatím vcelku dobře a poslední dobou hrajeme kvalitní zápasy. Teď jsou naše výkony takové, jaké jsme si představovali. Někdy nás ale trochu trápí střelecká forma a nedáváme koše, které bychom měli dávat. A když nás tohle postihne, může se stát, že prohrajeme. Jinak tým funguje skvěle, posily zapadly mezi spoluhráče a předvádějí to, co jsme od nich očekávali. Hrajeme hezky rychle dopředu, což se mi moc líbí. Takže třetí místo po základní části je OK, obzvlášť když vezmeme v potaz kvalitu týmů okolo nás. 

• Počítali jste s takovým umístěním?
Možná je o trochu víc, než jsme čekali. Všichni celky se posílily o kvalitní cizince, kteří tvoří osy mužstev. My máme jen dva a ze zbytku hráčů musíme vyždímat vše, co v nich je. Ale tak to bylo pod trenérem Budínským vždy.

• Je něco, co vás v tabulce překvapilo?
Jediné, co mě trochu překvapuje, je postavení Opavy, která ale doplácí na svoji účast v lize mistrů a řadu zranění. Před sezónou však věděli do čeho jdou a bylo to jejich rozhodnutí. Přesto si myslím, že opavský kádr je velmi kvalitní a až budou kompletní, ještě ukážou svoji sílu. A možná budou pro někoho velikým strašákem v play-off. V každém sportu, a platí to i pro basketbal, je důležité nejen podávat kvalitní výkony, ale také mít i trochu toho štěstí, které způsobí, že se nikdo nezraní. My se zatím zraněním tak nějak vyhýbáme. Ano, Kuba Krakovič si poranil koleno a Pája Grunt hrál se zlomeným žebrem, ale zatím to vždy nějak slepíme dohromady a hrajeme. 

• Když jste zmínil kapitána týmu, Jakuba Krakoviče, jak to s ním vypadá? V derby proti Ústí už dokonce na vteřinu vyběhl na palubovku.
Kuba už hrozně chce zasáhnout do hry, ale my ho musíme trochu krotit, protože chce až moc. Z vlastní zkušenosti vím o čem mluvím, a je lepší teď neblbnout a nikam se nehnat. Nyní musí něco natrénovat a postupně budeme zátěž navyšovat. Už je relativně připraven na pár minut, ale musíme si dát pozor a nepokazit to. Samozřejmě, že bychom ho do rotace potřebovali, protože by se zvýšila energie celého týmu. Snad bude moci brzy nastoupit, ovšem nechceme to uspěchat. 

• ​Kromě duelů základní části jste také postoupili do Final four Českého poháru.
Je to super úspěch a potvrzuje to, že Děčín patří ke špičce i v této soutěži. Zde jsme měli to ono potřebné štěstí a dvakrát nám los určil v osmifinále a čtvrtfinále domácí prostředí. Na druhou stranu zápasy jsme si museli vyhrát sami. Je fajn, že jsme ve Final four, protože tím jsme splnili dílčí cíl sezóny.

• V semifinále vás čeká Opava. Co říkáte na tento los?
Je to zcela otevřené. Uvidíme, v jakém složení Opava přijede, ale každopádně my chceme odehrát na neutrální půdě kvalitní zápas a zahrát si finále. Závěrečný turnaj se koná v Novém Jičíně, kde jsem to jako hráč vždy zbožňoval a doufám, že tamější prostředí nám bude trochu přátelsky nakloněné, protože když ještě Nový Jičín hrál nejvyšší soutěž, měl jsem mezi jeho fanoušky řadu kamarádů. Celé prostředí je takové podobné tomu v Děčíně a moc se tam těšíme. 

• Co říkáte vašim výkonům? A potěšily vás nějaké zápasy?
Druhá polovina základní části se mi určitě líbila více, než ta první. Už jsme byli konsolidování v systému hry a kluci se sehráli v obraně. Z jednotlivých zápasů musím zmínit utkání v Nymburku, kde jsme odehráli dobrý duel, ale domácí ještě lepší. My jsme s nimi odehráli už doma dobrý první poločas, ale ve druhém jsme odpadli. To tentokrát neplatilo, oba celky hrály naplno až do konce. Ale domácí k tomu přidali tu hodnotu, že proměnili skoro všechno. Za to si zaslouží kredit, protože stříleli opravdu s velikým procentem úspěšnosti. Byl to super zápas. Také se mi líbila střetnutí s Pardubicemi a Svitavami, což byly úžasné bitvy. A neskutečné bylo i poslední utkání základní části s Ústím, kde jsme sice padli, ale až ve třetím prodloužení a zápas měl skvělé parametry. Diváci vytvořili skvělou kulisu, užívali si a byli ve varu. V závěru už bylo skoro v hale nedýchatelno a neumím si představit, co by se dělo v případném čtvrtém prodloužení. To už by byl masakr. 

• Tato porážka asi zabolela, že?
Samozřejmě, že nás to mrzí, protože když už se kluci honí po palubovce padesát pět minut, je škoda prohrát. Bylo to ale otevřený zápas, vyhrát mohl kdokoliv a rozhodovaly maličkosti. Také si musíme uvědomit, že Ústečané mají letos opravdu dobrý tým, opět přivedli další dva nové hráče a mohou se dostat daleko. 

• Nyní startuje nadstavbová skupina A1, s čím do ní jdete?
Čekají nás kvalitní a divácky atraktivní zápasy. Chceme samozřejmě jich vyhrát co nejvíce a kdybychom dokázali doma neprohrát, byla by to krása. Chceme si ale také přivézt nějakou výhru zvenčí, což bude v této skupině hodně těžké. Každé vítězství u soupeře bude vyvážené zlatem. Dalším cílem je, udržet se na pozici, které nám bude zaručovat, že play-off začneme doma. Teď si musíme přát, aby nám vydrželo zdraví a do týmu se vrátil Kuba Krakovič, protože pak budeme zase o stupínek lepší.

Program Válečníků v nadstavbové skupině A1 - 1. kolo: BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem (6. 2., 17:00), 2. kolo: egoé Basket Brno - BK ARMEX Děčín  (13. 2., 20.00), 3. kolo: BK Opava - BK ARMEX Děčín (2. 3., 16:00), 4. kolo: BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy (6. 3., 18:00), 5. kolo: Olomoucko - BK ARMEX Děčín (9. 3.), 6. kolo: BK ARMEX Děčín - ČEZ Basketball Nymburk (13. 3., 18:00), 7. kolo: BK JIP Pardubice - BK ARMEX Děčín (16. 3., 17:00), 8. kolo: SLUNETA Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín (20. 3., 18:00), 9. kolo: BK ARMEX Děčín - egoé Basket Brno (23. 3., 18:00), 10. kolo: BK ARMEX Děčín - BK Opava (27. 3., 18:00), 11. kolo: DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín (30. 3.), 12. kolo: BK ARMEX Děčín - Olomoucko (3. 4., 18:00), 13. kolo: ČEZ Basketball Nymburk - BK ARMEX Děčín (6. 4., 17:00), 14. kolo: BK ARMEX Děčín - BK JIP Pardubice (10. 4., 18:00).

1468x  | Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit