A-tým > Rozhovory

Lukáš Houser: "Kapacita sedaček je z 80% vyprodána!"

03.10.2016 16:17JD | Tisk | Přejít zpět

Krátce po začátku sezóny je k řešení mnoho témat týkajících se nejen samotného klubu, ale také Kooperativa NBL jako celku, případně dalších záležitostí. Není povolanějšího člověka ke sdělení názorů než je generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser, který zároveň působí jako místopředseda představenstva Asociace ligových klubů a člen marketingové komise NBL. V rozhovoru se dozvíte jeho názor na změnu herního systému, ale také v něm žádá o pomoc majitele permanentek!

 Lukáši, co říkáš na novou sezónu Kooperativa NBL, herní model a počet zápasů?

Co se týče našeho startu do sezóny, tak zatím musím být spokojený. V novém herním systému je vzhledem k menšímu počtu zápasů mnohem míň prostoru na prohry a na nějaká zaváhání. Samozřejmě bych byl rád, kdyby zápasů bylo víc. Čtyřkolový systém byl podle mě ideální pro fanoušky i pro hráče. Bohužel termínově nedával tolik prostoru hrát Evropské poháry. A v tom případě by zase kompletní Kooperativa NBL neodehrál Nymburk. Navíc se do EP přihlásili i BK JIP Pardubice. Tamní klub nechtěl žádné výjimky pro NBL, ale zase by nehráli EP. A při hlasování se kluby rozhodly, že raději odehrají celou soutěž s menším počtem zápasů, ale se stejnými podmínkami pro všechny. Navíc šlo o výhled do budoucna, kdy se od příští sezony budou hrát kvalifikační reprezentační bloky na podzim a na jaře v klubové sezóně. To znamená, že ubydou další termíny a čtyřkolový systém by ve stávajícím počtu týmů nebyl možný.

 

V pondělí 10.10. hrajeme v pozdním čase 20:15 v domácím televizním utkání s Opavou. Jak je to komplikované z pohledu pořádání, fanoušků a jak je to naopak přínosné?

V první řadě musím říct, že o televizní utkání stojíme. Je to prestižní věc a většina našich partnerů chce být prezentována v televizi. Na druhou stranu to přináší jisté komplikace, pokud se mění jinak pravidelný čas zápasu. To není problém pro nás jako pořadatele, ale hlavně pro naše fanoušky. A u takto pozdního času především ty dětské a jejich rodiče...

 

Máš v této souvislosti nějaký vzkaz pro fanoušky Válečníků?

Kapacita sedaček ARMEX Sportcentra je z 80% vyprodána držitelům permanentních vstupenek, jimž bych chtěl touto cestou poděkovat za věrnost a podporu! Proto jsme letos museli poprvé v historii prodej permanentek zastavit, aby nám zbyla i nějaká místa do volného prodeje. Běžně se nám potom stává, že i když je při utkáních opticky dost volných míst, my máme vyprodáno. Proto bychom právě s těmito fanoušky chtěli najít určitou souhru, a to především na utkání v takto nestandardních časech. Chceme je požádat, aby když dopředu ví, že na utkání nepřijdou, nám to dali vědět. Uvolní se tím možnost nabídnout prázdné sedačky jiným zájemcům a využijeme lépe kapacitu haly. Také to je příležitost ukázat všem, kdo si pustí v televizi basket z Děčína, jak se u nás fandí! ;) Kontatní osobou je pro tento účel marketingová manažerka Radka Freibergová (marketing@bkdecin.cz a 739 477 313).

 

Hned týden na to hrajeme ve Svitavách rovněž v TV, tentokrát od 18 hodin. Máš ohlasy na kvalitu přenosů a odezvu děčínských příznivců, když mohou zápas sledovat na obrazovce?

Mluvím teď spíš za sebe, ale myslím, že jsou naši fanoušci určitě rádi za možnost sledovat Válečníky při venkovních utkáních na ČT Sport. Pokud by ale měli nějaké podněty, připomínky či návrhy, je zde možnost obrátit se na e-mailovou adresu basketbaloveprenosy@ceskatelevize.cz, jež byla zřízena ve spolupráci ČBF a ČT Sport... Pokud se pod svůj příspěvek odesílatel podepíše, měl by dostat vždy odpověď. A navíc by to i mohlo vést ke zkvalitnění přímých přenosů na ČT Sport.

 

3686x  | JD | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit