A-tým > Rozhovory

R-Landa o důvodech nízké produktivity na Hané, unikátní atmosféře či blížícím se Utkání 5

02.05.2015 13:26Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Mílovými kroky se blíží očekáváný pátý rozhodující mač semifinálové série mezi Válečníky a Prostějovem. Do tajů tohoto zápasu, ale ještě i do zákoutí Zápasu 4 jsme nahlédli s pivotem Robertem Landou.Roberte, v Zápase 4 na Hané jsme prohráli o 15 bodů. Kde hledáš příčiny naší porážky?
Horší úspěšnost střelby byla hlavní příčinou. Právě špatné procento zakončení dovolilo soupeři odskočit a nám naopak zabránilo dostat se zpět do zápasu.

Již v první čtvrtině se Orli odpoutali šňůrou 15:0 na rozdíl čtrnácti punktů a v dalším průběhu utkání jsme se nedokázali přiblížit na méně než 6 bodů. Proč jsme už zápas nedokázali více zdramatizovat?
Ten popis je přesný – několikrát jsme se dostali na kontakt, ale soupeř vždy odskočil. Naším špatným faulem, jejich proměněnou (často těžkou) střelou. Bylo do podobné utkání jako to poslední na domácí palubovce v základní části – vždy, když jsme se nadechovali k náporu, tak nás něco přibrzdilo.

Ani v jednom ze semifinálových zápasů na prostějovském kurtu jsme nepřekonali hranici 60 nastřílených bodů (54 a 58). Jaké byly důvody této nízké produktivity?
To musím do třetice říct to samé – myslím, že jsme byli schopni si vytvořit i některé dobré pozice, jejichž proměnění nás mohlo nastartovat, protože po celé utkání jsme byli „na dostřel“, ale to se nestalo. Je dobře, že na domácí palubovce jsme silnější a úspěšnější. Proto jsme celý rok dřeli a vyhráli si druhé místo po základní části, abychom teď měli výhodu domácího prostředí v jednom z nejdůležitějších utkání děčínského basketbalu.

Série se tedy rozsekne v Zápase 5 na našem hřišti. Souhlasíš, že je pro nás domácí prostředí velkou výhodou? Navíc vás zřejmě opět bude hnát vyprodaná aréna (rozhovor byl tvořen v pátek dopoledne, pozn.).
Na domácí palubovce jsme celý rok podávali jednoznačně lepší výkony (ostatně jako všechny kluby). K domácím basketbalovým výhrám jsme přidali i dostatek vybojovaných výher na hřištích soupeřů. Tak jsme si vyhráli druhé místo a pondělní výhodu v pátém zápase. Navíc zápasová atmosféra v Děčíně je unikátní a doslova žene naše družstvo za vítězstvím.

První domácí mač série jsme vyhráli o 10 bodů, ale druhý otočili až v samém závěru z minus 15 bodů. Tentokrát by se nám ale podobný kousek nemusel podařit a nesmíme již nechat soupeře utéct na větší rozdíl, že?
Je to sport, scénář není předem napsaný, a to je na tom to skvělé. Jednou jsme vyhráli systémem start – cíl, podruhé otočili v nádherném závěru a dokázali, že nic není nemožné. Důležité je, že jsme dvakrát uspěli.

Dá se vlastně odhadnout, jaký zápas lze očekávat? A jak velkou roli v něm víc než kdy jindy bude hrát psychika a správné nastavení hlavy?
Je 60% úspěchu v hlavě? Nebo 70%? Víc? Pravda je, že zápasy jsou náročné po všech stránkách. Ale my stále cítíme, že jsme v dobré fyzické i psychické kondici. V pondělí večer budeme ready na výhru.

Prostějov nás v semifinále již dvakrát za posledních 9 let vyřadil v rozhodujícím pátém utkání. Budete mít i díky tomuto faktu zvýšenou motivaci uspět?
Jako hráč mám dostatek osobní, profesionální i týmové motivace vyhrát. Už to by stačilo. A jestli se k tomu přidá ještě zápis do klubové historie, tak jen dobře.

Zdroj: Foto : Luděk Černý (Princip)

2979x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.Královští sokoli0000
2.BK JIP Pardubice0000
3.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
4.NH Ostrava0000
5.GEOSAN Kolín0000
6.SLUNETA Ústí nad Labem0000
7.Olomoucko0000
8.Basket Brno0000
9.USK Praha0000
10.BK ARMEX Děčín0000
11.BK Opava0000
12.ERA Basketball Nymburk0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit