A-tým > Rozhovory

Kapitán J-H před čtvrtfinále s NH hlásí: Chceme jít dál a máme obrovskou motivaci uspět!

02.04.2015 23:49Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Čtvrtfinálová série mezi Válečníky a Ostravou se kvapem blíží a před jejím startem usedl do naší zpovědnice děčínský kapitán Jakub Houška, s nímž jsme si povídali o největších přednostech Nové huti, absenci střeleckého dua soupeře či přijetí role favorita.Jakube, ve čtvrtfinále play-off narazíme na sedmý tým tabulky po základní části, Novou huť Ostrava. Přál sis ty osobně více Ostravu, nebo Jindřichův Hradec?
Já si přál být druhý, a tak se mi mé přání splnilo. (úsměv) To, kdo na nás potom již vyjde, to už mi bylo jedno. Ostrava si to asi zasloužila více, protože dokázala vyhrát na půdě Jindřicháče – a to bylo zlomové.

V základní části jsme s Ostravou měli pozitivní bilanci 3:1, ale v posledním klání nás soupeř porazil o 21 bodů. Co tohle utkání ukázalo?
My jsme v tom zápase nebyli v dobrém rozpoložení. Pamatuju si na větu, když mi po chvíli pískli třetí faul a já prohlásil, že jsem raději měl zůstat v posteli a neplahočit se přes celou republiku, když je to stejně k ničemu. (rozesměje se) Teď to už beru s úsměvem, ale tenkrát nás tam bylo více, kteří na tom nebyli nejlépe, to se možná i odrazilo na našem výkonu v druhé půlce. I když na druhou stranu jsme to mohli odehrát přece jen jinak, což je taky pravda.

Čím jsme naopak svého soupeře dokázali přehrát ve třech předchozích mačích? Kde hledáš hlavní stavební kameny našich úspěchů?
Je to podobné jako s každým jiným soupeřem. Když se nám daří naše hra a hrajeme ve velké rotaci hračů, tak to má každý tým těžké - a o tom se letos všichni přesvědčili...

Jaké jsou podle tebe obecně nejsilnější stránky ostravské hry?
Jejich specifická hala. (úsměv) Corey (Muirhead) pro ně dělá hrozně moc, a to jak v útoku, tak v obraně, to samé Adam Číž a Filip Zbránek, kteří jsou teď takovou jejich osou a hrají stabilně dobře.

V play-off bude Nové huti chybět duo pivotů a zároveň nejlepší střelci týmu – Taylor Rohde a Fran Dougherty. Jak citelný to bude zásah do soupeřovy hry? A myslíš, že se těmito absencemi nějak soupeřova hra změní?
Tak určitě se změní. Ale na druhou stranu je to může ještě více uvolnit, že nemají co ztratit atd. Kluci, kteří nedostávali tolik příležitostí, tak by nyní mohli hrát. Uvidíme, jak se s tím popasují, ale se vším respektem k Ostravě půjde především o naši hru - a na tom chceme stavět, stejně jako jsme to dělali v průběhu celé sezony!

Ostrava je od Děčína opravdu daleko. Je tedy i proto výhodou začínat sérii na domácím kurtu? Jak ty osobně dlouhé cestování snášíš?
Pro mě stoprocentně. Abych řekl pravdu, tak čím je člověk starší, tak to cestování je pro něj horší. Někdy se člověk cítí fajn, ale někdy tstojí za starou belu. Určitě jsme rádi doma a všichni to o nás ví. (rozesměje se)

Jak se popasujete s rolí favorita v této sérii? Nemůže být tato role trochu svazující?
Myslím, že nemůže! Nevidím jediný důvod, proč by mělo, a jestli o tom takto někdo přemýšlí, tak je to jen jeho věc. (úsměv) My jsme v roli favorita téměř celou sezonu, a že jsme těch zápásů zvládli v této roli opravdu hodně, tak proč najednou něco měnit. Myslím si, že toto jsou jen takové ty řeči... Favorit jsme, bereme to. Ale to jsme už pár měsíců zpátky a je vidět, že jsme se s tím naučili žít - a hlavně hrát!

Příprava na play-off již běží v plném proudu. Je něčím specifická nebo odlišná od té během základní části?
Příprava je stejná. Možná je trošičku více času, protože jsme měli týden volno, ale jinak je to stejné. Je dobré se připravovat jen na jednoho soupeře. Trenér nám řekl svou představu, co chce hrát - a my se to nyní budeme snažit prodat na hřišti a ukázat Ostravě, že chceme jít dál a že máme obrovskou motivaci uspět!

Zdroj: Foto: Roman Valenta

2779x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit